Foto: LETA

Pagaidām jaunu Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku tūrisma un investīciju jautājumos iecelt nav plānots, ceturtdien intervijā "Rietumu radio" atklāja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Par minētā amata atstāšanu šonedēļ paziņoja deputāts Ģirts Kronbergs (LRA). Pēc Seska teiktā, pagaidām gan Kronbergs savus pienākumus daļēji turpina veikt.

Sesks atklāja, ka vēl ceturtdien Kronbergs vadīja Latvijas ekonomisko atašeju uzņemšanu Liepājā, taču, sākot ar nākošo nedēļu, tūrisma un investīciju piesaistes jautājumi būs jārisina kādam citam. Liepājas domē vēl nepieciešamas pārrunas, lai saprastu, vai sasaucama ārkārtas domes sēde, vai par Kronberga atbrīvošanu tiks lemts kārtējā domes sēdē.

Vaicāts, vai Kronbergam būtu jānoliek arī deputāta mandāts, Sesks pauda, ka, ja viņš atkāpjas, viņš uzņemas zināmu atbildību saistībā ar polittehnologa Reiņa Točelovska paziņojumiem. Viņš pauda, ka publiskotās sarakstes autentiskumu jānoskaidro ekspertīzē, bet, ja tās atbilst patiesībai, tad viņa deputāta mandāta saglabāšana "būs liels jautājums."

Liepājas mērs skaidroja, ka, lai gan Kronbergs demisiju izziņoja pirmdien, atlūgums iesniegts tika trešdienas pēcpusdienā. "Tad man arī beidzot bija iespēja Kronbergam uzdot jautājumus un kaut kādas daļējas atbildes es arī saņēmu," sacīja Sesks, sīkākas detaļas neizpaužot.

Tāpat viņš uzsvēra, ka starpgadījums ar "viltus avīzes" izdošanu un sarakste ar Točelovski met ēnu uz Liepājas politiku un politiķiem. Vienlaikus rodas skaidrība, ka Latvijas sabiedrībai kopumā vairāk jāpiedomā, lai atšķirotu "pirmsvēlēšanu kampaņu graudus no sēnalām, nevis uzķertos uz viltus informāciju," sacīja Sesks.

Kā ziņots, pirmdien sasauktā preses konferencē Kronbergs paziņoja par savu atkāpšanos no Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieka tūrisma un investīciju jautājumos amata. Kronbergs skaidroja, ka šādu lēmumu pieņēmis, lai apstākļos, kad koalīcijas partneri pauduši neuzticību konkrēti viņam, nemestu ēnu arī uz saviem kolēģiem. Viņš turpinās būt Liepājas domes deputāts, kā arī aizvien startē Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

Kronberga atkāpšanās sekoja pāris dienas pēc tam, kad polittehnologs Točelovskis paziņoja, ka Seskam neglaimojošo izdevumu "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"" pirms 2017.gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām finansējuši un atbalstījuši mēra koalīcijas partneri Jānis Vilnītis un Kronbergs.

Vilnītis un Kronbergs šos apgalvojumus noliedza, tomēr Kronbergs atzina, ka ar Točelovski ir sarakstījies, tomēr sarakste tagad esot sagrozīta un interpretēta. Kaut ko no publicētā viņš atpazīstot, bet sarakstes daļu, kas attiecas uz sarunām par pirmsvēlēšanu "avīzes" finansēšanu, Kronbergs pilnībā noliedz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!