Foto: DELFI

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) neiebilst "KPV LV" prasībām, kas cita starpā nozīmē atteikties no jaunā demogrāfijas lietu ministra amata veidošanas, apliecināja partijas pārstāvji.

Iepriekš potenciālais premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) bija piedāvājis valdībā veidot demogrāfijas lietu ministra amatu, kuru varētu ieņemt Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK). Tomēr "KPV LV" izvirzītās prasības paredz jaunu ministru amatu neveidošanu.

"VL-TB/LNNK svarīgākais nav amata nosaukums, bet pārliecība, ka demogrāfijas jautājums būs reāla prioritāte, tāpēc, neizslēdzot sekretariāta scenārija iespējamību, vēlamies gan diskutēt par labāko veidu, kā valdība šo jomu var sakārtot institucionāli, gan vienoties par konkrētiem mērķiem demogrāfijas pasākumu jomā, kas būtu īstenojami tuvākajos gados," sacīja nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Arī VL-TB/LNNK valdes loceklis Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka jaunajai valdībā būs jārod labākais veids, lai demogrāfijas jautājumi būtu starp būtiskākajām prioritātēm. Ņemot vērā, ka amats nacionālajai apvienībai nav pašmērķis, politiskais spēks neiebildīs "KPV LV" prasībām.

Iepriekš "KPV LV" prasībām lēma piekrist arī pārējie topošās koalīcijas partneri - "Jaunā Vienotība", "Attīstībai/Par!", un iebildumus nav paudusi arī Jaunā konservatīvā partija.

Kā ziņots, piektdien noslēgsies politisko spēku viedokļu apkopošana par gatavību veidot kopīgu piecu partiju valdību "Jaunās Vienotības" līdera Kariņa vadībā, bet īsi pēc tam šo partiju Saeimas frakciju pārstāvji tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Tikšanās Rīgas pilī paredzēta pulksten 11.

"KPV LV" frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs, kā arī pārējie partneri pēc kopīgās tikšanās ceturtdien atturējās publiski nosaukt "KPV LV" prasības. Tikmēr aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka partija tās dalībai valdībā izvirzījusi piecas prasības – "Jaunās Vienotības" pārstāvi Kariņu virzīt par Ministru prezidentu, "KPV LV" atvēlēt Finanšu ministrijas (FM) parlamentārā sekretāra un Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītāja amatus, neveidot papildu ministra amatu, kā arī prasības attiecībā uz iesaisti teritoriālās reformas veikšanā. Pašlaik Tautsaimniecības komisiju vada Jānis Dūklavs (ZZS).

Vienlaikus "KPV LV" politiķis Aldis Gobzems atteicies no vēlmes ieņemt iekšlietu ministra amatu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!