Foto: LETA
Trešdien pulksten 13 pie Dailes teātra sāksies tradicionālais Kritiskās masas velobrauciens. Portālā "Delfi" bija skatāma video tiešraide no velobrauciena.

Kā norāda organizatori, pasākuma mērķis ir pievērst sabiedrības, politiķu un ierēdņu uzmanību velo satiksmes problēmām, kā arī panāktu to, lai bērni varētu droši tikt uz skolu un ikdienas satiksme būtu droša arī viņu piederīgajiem.

Organizatori vērš uzmanību, ka Rīgā pēdējo četru gadu laikā nav izbūvēts neviens kilometrs jaunas veloinfrastruktūras un pie varas esošo politiķu solītie projekti gadu no gada tiek atlikti.

"Veloinfrastruktūras trūkums kļūst arvien akūtāks nu jau ne tikai pašiem riteņbraucējiem, bet arī autovadītājiem un gājējiem. Kritiskā masa brauc, lai izcīnītu iespēju velobraucējiem netraucēt autovadītājiem un neapdraudēt gājējus uz ietvēm," pauž aktīvisti.

Pasākuma dalībnieki aicināti pulcēties arī kafejnīcas "Autentika" pagalmā, Bruņinieku ielā 2, kur visas dienas garumā, sākot no plkst. 11, notiks Velosvētki. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs cienāties ar kafiju un uzkodām, apmeklēt CSDD velo reģistrēšanas telti, kā arī virkni radošo darbnīcu.

Plkst. 18 "Autentikā" gaidāms bezmaksas koncerts, kurā uzstāsies grupas "Omert?", "Oranžās Brīvdienas" un "Tape Electro".

Arī Ādmiņu ielā 4 gaidāms vēl viens Kritiskās masas koncerts, kurā uzstāsies grupas "¯lssa", "Nekad", "Single Window", "Tesa" un "Dūmu zārka zēni". Ieeja koncertā ir pieci eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!