Foto: DELFI

Partijas “Progresīvie” līderis Roberts Putnis vērsies Valsts policija ar iesniegumu par neslavas celšanu pret režisori Unu Rozenbaumu, savā feisbuka ierakstā apliecina pats politiķis, kurš maijā paziņoja par atkāpšanos no partijas priekšsēdētāja amata.

Putnis cēlis pretenzijas saistībā ar Rozenbaumas pausto sieviešu stendapā festivālā "Lampa", kurā, viņaprāt, pret viņu notikusi neslavas celšana. Putnis norāda, ka ir adekvāti kritizēt politiķus, taču šajā gadījumā Rozenbauma, kas ir bijusī partijas pārstāve, pārkāpusi robežas.

"Nebiju iedomājies, ka man jebkad kaut kas tāds būs jādara. Bet diemžēl neredzu citu iespēju, kā pasargāt savu reputāciju. Una Rozenbauma savā "Sieviešu stendapa" priekšnesumā "Lampā"– pilnīgi nejokojot – mani apvaino viņas goda un cieņas aizskaršanā, kā arī viņas personības pazemojošā reducēšanā līdz sievietes fizioloģijai. Šie apgalvojumi par attiecīgo sarunu ir pilnīgi izdomājumi, kuriem nav nekāda pamata," savā paziņojumā norāda Putnis.

"Nekad dzīvē neesmu nevienu cilvēku ne publiski, ne privāti nosaucis tādos vārdos, kādus norāda Una Rozenbauma. Un viņas citātā izmantoto saīsinājumu svētdien gūglēju, lai saprastu, ko viņa bija domājusi. Šie apvainojumi ir vērsti uz manas sabiedriski politiskās un personiskās reputācijas graušanu," viņš sacīja.

Rozenbaumas uzstāšanās redzama šajā video, sākot no laika 34.47:

Rozenbauma "Lampā" sacīja: "Es iestājos partijā, kas saucas "Progresīvie". Es pieņemu, ka šeit ir partijas biedri vai sekotāji, vai kāds, kas ir balsojis par šo partiju. Nu, lūk. Es biju partijas dibināšanas kongresā, kas man likās "Yes!", beidzot mēs iestājamies par īstām vērtībām, un tas ir tas, par ko mūs sabiedrībai tā kā vajadzētu turēt rūpi. Pagāja kaut kādi divi mēneši un šīs partijas priekšpusē parādījās Roberts Putnis, kurš uzskatīja, ka viņam pieder šī partija tāpēc, ka, nu jā, tā atbilst viņa vērtībām. Tā nebija."

"Bet tajā brīdi, kad es teicu: "Man tās tavas vērtības vai komunikācijas forma šķiet nepareiza", tad viņš norādīja uz to, ka par spīti tam, ka partijas vērtības bija tur vienlīdzība, feminisms un vēl kaut kas, viņš man teica: "Zini, ja tu to domā publiski, kuce, pateikt... Man liekas, tev ir PMS (pirmsmenstruālais sindroms – aut. piez.). Varbūt tev vajag bišķi nogaidīt."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!