Foto: LETA
Sarunu festivāls "Lampa" pulcējis vairāk nekā 20 000 cilvēku, bet vēl 70 000 interesentu pasākumam sekojuši līdzi tiešsaistē, informēja pasākuma organizatoru pārstāve Eva Šķēle.

Festivāls piekto gadu pēc kārtas norisinājās Cēsīs un kopumā uz 38 festivāla skatuvēm uzstājās aptuveni 1500 runātāju, kopā sarunājoties teju 720 stundas, aprēķinājuši pasākuma rīkotāji.

"Festivāla programmu veidoja vairāk nekā 300 valsts pārvaldes iestādes, nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji, augstskolas, pašvaldības, ārvalstu vēstniecības un organizācijas, kā arī aktīvi indivīdi, kam ir, ko teikt, aicinot uz dzīvē, Latvijā, Eiropā un pasaulē notiekošo palūkoties no dažādiem - arī gluži neierastiem - skatu punktiem," pauž organizatori.

Kā ierasts, festivālu noslēdza viens no apmeklētāju gaidītākajiem notikumiem - "Politķu cepiens", kurā šogad piedalījās Evija Papule ("Saskaņa"), Rihards Kols (VL-TB/LNNK), Daniels Pavļuts (AP) un Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Festivālā tika iedzīvināta arī kāda simtgadīga tradīcija jaunā formā, proti, festivāla centrālajā laukumā "Brīvais rupors" ikvienam deva iespēju publiski paust savu viedokli par jebkuru tēmu, gluži kā 20. gadsimta sākumā ļaudis to mēdza darīt uz improvizētām skatuvēm.

Šo iespēju izmantoja aptuveni 50 cilvēku, visbiežāk izsakot savu viedokli par reliģiju, dzīvnieku aizsardzību, mīlestību un savstarpējās cieņas nepieciešamību. Visdrosmīgākie savu uzskatu paudēji izrādījās bērni septiņu līdz 11 gadu vecumā, norāda organizatori.

Šogad "Lampā" tika īstenoti arī vairāki jauninājumi - pirmo reizi tika izmēģināti stundu gari pasākumi, saglabājot arī līdzšinējo pusotras stundas modeli.

Pirmoreiz notika arī "Politiķu disko", kurā seši politiķi dalījās savā muzikālajā gaumē, stājoties pie DJ pults Cēsu pils parkā festivāla pirmās dienas izskaņā.

Tāpat festivāls spēris vairākus nozīmīgus soļus, lai mazinātu ekoloģisko nospiedumu. Kopā ar partneriem tika ieviesti ilgtspējīgi risinājumi - atkritumu šķirošana, depozītglāžu sistēma un dabai draudzīgu materiālu izvēle festivāla uzbūvē un scenogrāfijā, atsakoties no vienreizlietojamām dekorācijām, baneriem, baloniem un tamlīdzīgiem materiāliem.

"Piektā "Lampa" bija ne tikai zaļa, bet arī iekļaujoša - festivāla iekārtojums tika veidots īpaši pārdomāti, lai teritorijā būtu ērtāk pārvietoties ar ratiņkrēsliem un bērnu ratiņiem, bet sarunbiedru loka paplašināšanai vairākiem pasākumiem tika nodrošināts tulkojums zīmju valodā," pastāstīja Šķēle.

Plānots, ka nākamgad festivāls Cēsīs notiks 20. jūnijā un 21. jūnijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!