Foto: LETA

Bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, atstājot dienestu tiesībsargājošajā iestādē, saņēmis atvaļināšanās pabalstu četru mēnešalgu apmērā, kas ir apmēram 18 tūkstoši eiro, kā arī atlīdzība par neizmantotajām 253 atvaļinājuma dienām, svētdien vēstī TV3 raidījums "Nekā Personīga".

Kā bijušais Valsts policijas priekšnieks pats atzinis raidījumam, šī summa kopumā ir vairāki desmiti tūkstoši eiro.

"Tas jau nav mans pašmērķis, lai neietu atvaļinājumā, lai saņemtu šo lielo pabalstu, nekādā gadījumā. Es vienmēr esmu pildījis savus pienākumus, esmu gribējis būt klāt, būt pirmais, atbildēt un uzņemties atbildību. Ka ir tā sakrājies, es neesmu vienīgais, kam tā ir, es zinu, ka daudziem vadītājiem ir sakrājies," skaidrojis Ķuzis.

Raidījums gan norāda, ka, piemēram, ierindas policisti nevar neiet atvaļinājumā vairākus gadus, neizmantotās dienas uzkrāt un promejot saņemt lielu atlīdzību, kas, pozitīvi ietekmēs arī pensijas lielumu.

Jau ziņots, ka pēc gandrīz 40 gadu ilga dienesta Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pieņēma lēmumu atstāt dienestu ar šā gada 10. februāri. Par to viņš 15. janvārī informēja arī iekšlietu ministru.

No Ķuža iepriekš teiktā izriet, ka atstāt darbu dienestā policijā viņš nolēmis jau pērnā gada izskaņā. "Katra gada nogalē es izvērtēju padarīto, to, kas izdarīts un pārdomāju nākamajā gadā veicamos darbus. Pērnā gada nogalē es pēc gandrīz 40 gadu dienesta pieņēmu lēmumu atstāt dienestu," paskaidrojis Ķuzis.

Tāpat vēstīs, ka no 11. februāra pēc Ķuža pilnvaru beigām Valsts policijas priekšnieka pienākumus līdz konkursa norises beigām pildīs Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Ģenerālis Ķuzis Valsts policijas priekšnieka amatu ieņem no 2011. gada 2. augusta. 2016. gada vasarā valdība pagarināja Ķuža amata termiņu uz pieciem gadiem. Līdz ar to viņam pilnvaras beigtos 2021. gada augustā.

Karjeras laikā darbojies Tukuma rajona Policijas pārvaldē, bijis Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!