Foto: LETA

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis informāciju par trešo Latvijā apstiprināto "Covid–19" saslimšanas gadījumu.

SPKC ziņo, ka pacients atgriezās Rīgā 7.martā ar "AirBaltic" reisu BT-630 un ir ģimenes loceklis pacientam, kuram šorīt laboratoriski tika apstiprināta saslimšana ar "Covid-19".

SPKC epidemiologi šodien sazinājušies un snieguši rekomendācijas visiem 24 Latvijas iedzīvotājiem, kuri šī gada. 7. martā lidoja ar "AirBaltic" reisu BT-630 Milāna-Rīga un bija vienā lidmašīnā ar personu, kurai tika apstiprināta "Covid-19" infekcija. Rekomendācijas sniegtas arī apkalpes locekļiem.

Jau ziņots, ka Svētdien, 8. martā, SPKC epidemiologi saņēma informāciju par apstiprinātu otro "Covid-19" gadījumu Latvijā.

Saslimusī inficējusies Itālijas kūrortā Červīnijā, kas atrodas Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sieviete ar tūristu grupu tur pavadīja laiku no 29. februāra līdz 7. martam, informēja Perevoščikovs.

No Itālijas viņa atgriezās sestdien, 7. martā, ar lidsabiedrības "airBaltic" reisu Milāna-Rīga, reisa numurs – "BT630", informēja Perevoščikovs. Perevoščikovs norādīja, ka reisā bija 39 pasažieri, no kuriem 25 ir Latvijas pilsoņi.

"Visiem pasažieriem būtu noteicama divu nedēļu karantīna mājās," rekomendēja epidemiologs, kas nozīmē divas nedēļas ģimenes ārsta uzraudzībā novērot savu veselību. Perevoščikovs atgādināja, ka aizdomās par saslimšanu, jāzvana 113.

Lai lemtu par turpmāko rīcību saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatību Eiropā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi, kura notiks pirmdien, 9. martā, pulksten 17.

2. martā Latvijā apstiprināts pirmais jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" saslimšanas gadījums. Saslimusī sieviete ieradusies Rīgā ar lidmašīnu no Minhenes, sākumā apmeklējot Milānu.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītājai slimībai. Tā nodēvēta par "Covid-19". Jaunais nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Atgādinām, ka pats koronavīruss nav nekas jauns – tā ir jau zināma ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērn rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. "Covid-19" ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. "Covid-19" infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!