Foto: LETA
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir nolēmusi sākt administratīvā pārkāpuma lietu pret AS "TV Latvija" par iespējamu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu televīzijas programmas "Rīga TV24" raidījumā "Dr.Apinis".

NEPLP ceturtdien sēdē skatīja jautājumu saistībā ar Rīgas domes deputāta amata kandidāta no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Pētera Apiņa vadītā raidījuma "Dr.Apinis" atbilstību priekšvēlēšanu laikam noteiktajiem ierobežojumiem.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš pastāstīja, ka padome pieņēmusi lēmumu sākt administratīvā pārkāpuma lietu pret AS "TV Latvija" par iespējamu Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto nosacījumu neievērošanu.

Vaicāts par ierosināto lietu, Apinis lakoniskā atbildē aicināja noskatīties raidījumu, lai noskaidrotu, vai tajā kaut kas ir saistīts ar priekšvēlēšanu aģitāciju vai ZZS. Plašākus komentārus vai atbildes Rīgas domes deputāta amata kandidāts atturējās sniegt.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums nosaka, ka vēlēšanu dienā, kā arī 60 dienas pirms vēlēšanu dienas elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem aizliegts izplatīt to personu vadītus raidījumus, sagatavotus komentārus, intervijas un reportāžas, kuras ir pieteiktas par deputātu kandidātiem vai pirms vēlēšanām publiski paziņojušas par savu līdzdalību kādas politiskās partijas, politisko partiju apvienības vai vēlētāju apvienības darbībā. Līdztekus likumā noteikts, ka, ja Saeima ir atlaista vai atsaukta vai republikas pilsētas dome vai novada dome tiek atlaista, vai tiek izsludinātas atkārtotas vēlēšanas, šis ierobežojums attiecināms uz laika posmu no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas Centrālā vēlēšanu komisija izsludināja 7.jūlijā. Par Apiņa kandidēšanu šajās vēlēšanās no Zaļo un zemnieku savienības saraksta, kur viņam piešķirts otrais numurs, politiskais spēks paziņojis 16.jūlijā.

Kā liecina raidījumu arhīvs, pēdējais Apiņa vadītais raidījums iznācis 13.jūlijā, savukārt jau nākamajam raidījumam tika izvēlēts cits vadītājs - ginekoloģe Dace Matule, turklāt nedaudz mainīts arī raidījuma nosaukums - "Dr.Apine". Jaunā vadītāja, piesakot raidījumu, gan norādīja, ka viesi uz raidījumu ieradušies "Pētera Apiņa studijā".

Apinis televīzijas kanālā "Rīga TV 24" raidījumu "Dr.Apinis" vada kopš pagājušā gada sākuma.

NEPLP aicina komersantus ievērot likumu, vienlaikus solot turpināt veikt priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu uzraudzību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!