Foto: LETA
Nākamajā Rīgas domē gandrīz divas trešdaļas būs jaunie deputāti - jaunajā domes sasaukumā ievēlēts 21 iepriekšējā sasaukuma deputāts, kā arī 39 jaunievēlēti deputāti, izpētīja aģentūra LETA.

Iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās visvairāk - 32 - deputātu vietas ieguva partiju "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) apvienotais saraksts. 21 deputāta vietu ieguva "Saskaņa", bet 11 - GKR. Tiesa, iepriekšējās Rīgas domes sasaukuma beigās "Saskaņas" frakcijā darbojās 16 deputāti, bet GKR - 12.

Pēc šajā nedēļas nogalē notikušajām Rīgas domes vēlēšanām abas partija ieguvušas 17 deputātu vietas, proti, "Saskaņa" - 12, bet GKR - piecas.

No iepriekšējā Rīgas domes sasaukuma darbu "Saskaņas" frakcijā turpinās - Mihails Kameņeckis, Vadims Faļkovs, Sandris Bergmanis, Andrejs Kozlovs un Anna Vladova, kā arī Eiženija Aldermane, kura iepriekš domē tika ievēlēta kā GKR pārstāve. Savukārt no GKR darbu Rīgas domē turpinās Oļegs Burovs, Dainis Turlais un Ainars Baštiks.

Iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās Latvijas Reģionu apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" (LA) apvienotais saraksts ieguva deviņas deputātu vietas, bet domes sasaukuma beigās šajā frakcijā darbojās astoņi deputāti. Jaunajā Rīgas domes sasaukumā no LA darbu turpinās četri deputāti - Viesturs Zeps, Māris Mičerevskis, Iveta Ratinīka un Anete Jēkabsone-Žogota.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) pagājušajās pašvaldības vēlēšanās ieguva deviņas deputātu vietas, kas Rīgas domes sasaukuma beigās saruka līdz septiņām vietām. No šī politiskā spēka darbu Rīgas domē turpinās Jānis Ozols un Valters Bergs.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās ieguva sešas deputātu vietas, līdz sasaukuma beigām samazinoties līdz piecām vietām. Jaunajā Rīgas domē deputāta pienākumus arī turpmāk uzņemsies divi šī politiskā spēka politiķi - Dainis Locis un Jurģis Klotinš.

Savukārt partiju "Jaunā Vienotība" arī nākamajā Rīgas domes sasaukumā turpinās pārstāvēt iepriekšējie Rīgas domnieki - Vilnis Ķirsis, Olafs Pulks, Inese Andersone un Lauris Ērenpreiss.

Šajā Rīgas domes vēlēšanās kandidēja vairāki iepriekšējā sasaukuma deputāti, tomēr šoreiz netika ievēlēti. No "Saskaņas" kandidēja, bet nākamajā Rīgas domē netika ievēlēti Maksims Tolstojs, Vladimirs Frolovs, Olga Veidina, Artūrs Hroļenko, Igors Kuzmuks, Viktors Paškovs un Igors Solovjovs. Savukārt šajās vēlēšanās nepiedalījās iepriekšējā sasaukuma "Saskaņas" deputāti Ivans Ivanovs, Genādijs Sevastjanovs un Jānis Ločmelis.

No GKR kandidēja, bet nākamajā Rīgas domē netika ievēlēti - Andris Bērzinš un Baiba Rozentāle. Savukārt šajās vēlēšanās nepiedalījās iepriekšējā sasaukuma GKR deputāti Vjačeslavs Stepaņenko, Irina Vinnika, Mihails Gavrilovs un Vita Jermoloviča. Iepriekšējie GKR biedri Andrejs Kameņeckis un Igors Solomatins jaunajā Rīgas domes sasaukumā tika ievēlēti no "Saskaņas" saraksta.

No JKP šajās vēlēšanās kandidēja, bet nākamajā Rīgas domē netika ievēlēti - Pēteris Aglonietis, Marija Balcere, Mārcis Kūlis, Eva Mārtuža un Linda Medne.

No VL-TB/LNNK šajās vēlēšanās kandidēja, bet nākamajā Rīgas domē netika ievēlēti Ģirts Lapinš, Ieva Holma un Jānis Atis Krūmiņš.

Savukārt no LA šajās vēlēšanās kandidēja, tomēr netika ievēlēti bijušie Rīgas domnieki Ojārs Judrups, Andris Bačkurs un Edgars Lejnieks. Savukārt šajās vēlēšanās nekandidēja Ansis Ansbergs.

Tāpat jaunajā Rīgas domes sasaukumā netika ievēlēti iepriekšējie Rīgas domnieki, kuri šajās vēlēšanās kandidēja no partijas "Alternative", - Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs, Vitālijs Dubovs un Jefimijs Klementjevs.

Jau ziņots, ka Rīgas vēlēšanu komisija ir apkopojusi vēlēšanu rezultātus no visiem 156 vēlēšanu iecirkņiem, līdz ar to ir zināms provizoriskais nākamā Rīgas domes sasaukuma sastāvs.

Provizoriskie rezultāti liecina, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (AP/P) apvienotais saraksts, kuram seko "Saskaņa" un "Jaunā vienotība" (JV), liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtā informācija, apkopojot balsis no visiem 156 iecirkņiem.

Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. AP/P saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, "Saskaņa" iegūs 12 domnieku krēslus, JV - desmit, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) apvienotais saraksts - septiņus, "Gods kalpot Rīgai" (GKR) - piecus, bet Latvijas Krievu savienība (LKS) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) - katra pa četrām deputātu vietām.

Saskaņā ar CVK apkopoto informāciju, no AP/P Rīgas domē varētu būt iekļuvuši Mārtiņš Staķis, Anete Jēkabsone-Žogota, Mārtiņš Kossovičs, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa, Māris Mičerevskis, Agnese Logina, Iveta Ratinīka, Viesturs Zeps, Alija Turlaja, Selīna Vancāne, Viesturs Kleinbergs, Miroslavs Kodis, Justīne Panteļējeva, Laima Geikina, Mairita Lūse, Rūta Mežavilka un Ivars Drulle.

No JV galvaspilsētas pašvaldībā ievēlēti Vilnis Ķirsis, Ints Ķuzis, Inese Andersone, Olafs Pulks, Dzintra Geka-Vaska, Lauris Ērenpreiss, Uģis Rotbergs, Kārlis Šadurskis, Rita Našeniece un Kaspars Spunde.

NA/LRA domē pārstāvēs Einārs Cilinskis, Edvards Smiltēns, Ieva Brante, Ieva Siliņa, Dainis Locis, Jurģis Klotiņš un Valdis Gavars, bet JKP - Linda Ozola, Jānis Ozols, Dāvis Stalts un Valters Bergs.

"Saskaņu" jaunajā domes sasaukumā pārstāvēs Konstantīns Čekušins, Anna Vladova, Andris Morozovs, Eiženija Aldermane, Romāns Mežeckis, Mihails Kameņeckis, Andrejs Kozlovs, Sandris Bergmanis, Raimonds Rubiks, Igors Solomatins, Andrejs Kameņeckis un Vadims Faļkovs.

GKR Rīgas domē pārstāvēs Oļegs Burovs, Juris Radzevičs, Dainis Turlais, Ainars Baštiks un Jakovs Rafaļsons, bet LKS - Miroslavs Mitrofanovs, Jakovs Pliners, Vladimirs Buzajevs un Aleksandrs Kuzmins.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!