Foto: DELFI

Otrdien, 13. oktobrī, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē tika ievēlēti divi komitejas priekšsēdētāja vietnieki. Par tiem kļuva Selīna Vancāne (APP) un Uģis Rotbergs (JV), portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domē.

"Par" abiem kandidātiem balsoja astoņi deputāti, trīs balsoja "pret" un viens nebalsoja.

Vancāne ir RTU vides inženierzinātņu doktorante, ieguvusi Vides zinātņu maģistra grādu vides pārvaldībā. Strādājusi Latvijas Vides investīciju fondā un vairāk nekā desmit gadu darbojusies Latvijas un Eiropas līmeņa vides nevalstiskajās organizācijās. Vancāne ir Teikas apkaimes biedrības dibinātāja un Latvijas pilsoniskās alianses padomes locekle.

Rotbergs ir Pasaules dabas fonda Latvijas organizācijas valdes priekšsēdētājs, eksperts uzņēmumā "Vides risinājumu institūts", kā arī valdes loceklis SIA "Remote Sensing". Bija 10. Saeimas deputāts, no 2013. gada - Rīgas domes deputāts.

Komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (APP) šos kandidātus nominēja viņu lielās pieredzes dēļ tieši jomās, kas skar vides aizsardzību. Vietnieku uzdevumi vēl tiks definēti, bet kopā tiks strādāts pie tā, lai Rīga kļūtu par pirmo klimatneitrālo pilsētu Baltijā, norādīja Cepurītis.

Jau vēstīts, ka Mājokļu un vides komiteju vadīs Cepurītis un komitejā būs 14 deputāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!