Foto: DELFI

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas otrajā sēdē trešdien, 14. oktobrī, par komitejas priekšsēdētāja vietniekiem tika ievēlēti deputāti Ainars Baštiks (GKR) un Ieva Brante (NA/LRA).

"Par" Baštika kandidatūru balsoja astoņi deputāti, bet "pret" bija trīs deputāti, savukārt "par" Branti balsoja seši deputāti, divi bija "pret", bet trīs atturējās.

"Apsolu, ka vietniekiem darba būs daudz, un ceru, ka izveidosies laba komanda," pēc vietnieku ievēlēšanas atzina komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs, kurš sēdē piedalījās attālināti.

Komitejas deputāti arī iepazinās ar Rīgas domes Labklājības departamenta sagatavoto pārskatu par pirmajā pusgadā sniegtajiem sociālajiem pabalstiem un sociālajiem pakalpojumiem, kā arī veicamajiem pasākumiem.

Deputāti atzina, ka viens no steidzamāk risināmajiem jautājumiem ir atalgojuma paaugstināšana sociālās sfēras darbiniekiem, kā arī pauda bažas par nākamgad paredzētajām garantētā minimālā ienākuma jeb GMI līmeņa izmaiņām, kas var pasliktināt materiālo stāvokli daudziem mazaizsargātākajiem rīdziniekiem. "Strādāsim un veiksim pārrunas ar valsts institūcijām, lai mazinātu šos riskus un uzlabotu situāciju," uzsvēra Kleinbergs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!