Foto: LETA

Trešdien, 28. oktobrī, pie vietniekiem tika Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola (JKP), līdz ar to vadītāju vietnieku ievēlēšana ir noslēgusies visās domes komitejās. Portāls "Delfi" apkopoja, kas turpmākos piecus gadus vadīs vietvaras komitejas.

Jau vēstīts, ka oktobra sākumā Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (APP) sasauca patstāvīgo komiteju sēdes, kurās tika apstiprināti komiteju vadītāji.

Koalīcija ir vienojusies, ka komiteju priekšsēdētājiem paredzēti divi vietnieki un šis amats var būt apmaksāts. Tāpat lielākoties šajos amatos ir koalīcijas pārstāvji, tikai vienā komitejā vadītāja vietnieks ir partijas "Gods kalpot Rīgai" pārstāvis Ainars Baštiks.

Finanšu un administrācijas lietu komiteja

Foto: LETA

Mārtiņš Staķis (APP) ir Rīgas mērs un domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas vadītājs.

Kopš 2010. gada ir uzņēmējs, "Illy" kafijas izplatītājs un "Innocent Cafe" īpašnieks. Darbojas zemessardzē.

Iepriekš bija 13. Saeimas deputāts, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, taču pirms Rīgas domes vēlēšanām savu mandātu nolika.

Māris Mičerevskis (APP) ir komitejas vadītāja vietnieks. Strādā kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks. Reizē ir arī valdes loceklis partijā "Latvijas Attīstībai" un uzņēmumos SIA "Rundas", SIA "SolarUP" un SIA "Liber.LV". Tāpat viņš ir valdes loceklis Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrībā.

Iepriekšējā politiskā pieredze saistīta ar 2017. gada Rīgas domes vēlēšanām, kur guva pietiekamu vēlētāju atbalstu un tika pie mandāta.

Jānis Ozols (JKP) arī ir komitejas vadītāja vietnieks. Patlaban ir SIA "Novum" valdes loceklis.

Iepriekš kandidējis 2018. gada Saeimas vēlēšanās, taču mandātu neieguva. 2018. gada nogalē uzsāka darbu kā Rīgas domes deputāts.

Jau vēstīts, ka komitejā strādās apvienības "Attīstībai/Par" un "Progresīvie" (APP) deputāti Staķis, Mičerevskis, Viesturs Zeps, Alija Turlaja, Mārtiņš Kossovičs, "Nacionālās apvienības/Latvijas reģionālās apvienības" (NA/LRA) pārstāvis Edvards Smiltēns, "Jaunās vienotības" (JV) deputāti Vilnis Ķirsis, Olafs Pulks, Kārlis Šadurskis, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāti Jānis Ozols, Latvijas Krievu savienības (LKS) deputāts Miroslavs Mitrofanovs, "Saskaņas" deputātus Konstantīnu Čekušins, Anna Vladova, Andris Morozovs, kā arī "Gods kalpot Rīgai" (GKR) deputāti Jakovs Rafalsons un Juris Radzevičs.

Sociālo jautājumu komiteja

Foto: LETA

Viesturs Kleinbergs (APP) ir Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs un partijas "Progresīvie" valdes loceklis. Vienlaikus vada Latvijas Samariešu apvienības dienestu "Samariešu atbalsts mājās".

Viņš kandidēja gan 2018. gada Saeimas vēlēšanās, gan 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās no "Progresīvo" saraksta, taču abās reizēs politiskais spēks nepārvarēja nepieciešamo 5% barjeru.

Ainars Baštiks (GKR) komitejas priekšsēdētāja vietnieks, partijas "Gods kalpot Rīgai" valdes loceklis un Rīgas Mateja baptistu draudzes mācītājs.

Rīgas domē deputāts nav pirmo reizi, kandidējot 2013. un 2017. gada Rīgas domes vēlēšanās, abās tika ievēlēts.

Ieva Brante (NA/LRA) ir individuāli praktizējoša juriste. Iepriekš kandidējusi 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās no LRA saraksta, kā arī 13. Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēta.

Jau vēstīts, ka komitejā darbosies APP deputāti Kleinbergs, Ivars Drulle, Mairita Lūse, Rūta Mežavilka, NA/LRA deputāti Jurģis Klotiņš un Brante, JV deputāti Ints Ķuzis, Dzintra Geka-Vaska, JKP deputāte Linda Ozola, LKS deputāts Vladimirs Buzajevs, "Saskaņas" deputāti Andrejs Kameņeckis, Igors Solomatins un Raimonds Rubiks, kā arī GKR deputāts Baštiks.

Pilsētas attīstības komiteja

Foto: LETA

Inese Andersone (JV) ir Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja. Andersone ir valdes priekšsēdētāja piecos uzņēmumos – SIA "GatewayBaltic", SIA "Homey", SIA "Ķimales Muiža", asociācijā "The Red Jackets" un biedrībā "REA Mentoru Klubs".

Iepriekš kandidējusi 2017. gada Rīgas domes vēlēšanās un ievēlēta domē.

Antoņina Ņenaševa (APP) ir priekšsēdētājas vietniece, partijas "Progesīvie" valdes līdzpriekšsēdētāja, skolotāja Rīgas 22. vidusskolā un lektore Rīgas Stradiņa universitātē.

Iepriekš kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēta, jo pārstāvētā partija "Progresīvie" nepārvarēja 5% barjeru.

Lauris Ērenpreiss (JV) ir komitejas vadītājas vietnieks. Darbojas kā pašnodarbināts apdares darbu meistars.

Iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās tika ievēlēts par deputātu.

Jau vēstīts, ka pilsētas attīstības komitejā strādās APP deputāti Zeps, Vancāne, Panteļejeva, Turlaja un Drulle, NA/LRA deputāti Klotiņš un Smiltēns, JV deputāti Andersone, Rita Našeniece, Kaspars Spunde, JKP deputāts Ozols, LKS deputāts Buzajevs, "Saskaņas" deputāti Andrejs Kameņeckis, Romāns Mežeckis, Sandris Bergmanis kā arī GKR deputāts Dainis Turlais.

Mājokļu un vides komiteja


Foto: LETA

Edmunds Cepurītis (APP) ir Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs. Kopš 2019. gada partijas "Progresīvie" līdzpriekšsēdētājs.

Līdz šim viņa profesionālā darbība saistīta ar vides aizsardzību un nevalstisko sektoru. Darbojies kā projektu vadītājs nodibinājumā "Vides izglītības fonds", valdes loceklis biedrībā "Zero Waste Latvija".

Iepriekš kandidēja 2018. gada Saeimas vēlēšanās un 2019. gada Eiropas parlamenta vēlēšanās, taču netika ievēlēts.

Selīna Vancāne (APP) ir komitejas priekšsēdētāja vietniece. Strādājusi Latvijas Vides investīciju fondā un vairāk nekā desmit gadus darbojusies Latvijas un Eiropas līmeņa vides nevalstiskajās organizācijās. Vancāne ir Teikas apkaimes biedrības dibinātāja un Latvijas pilsoniskās alianses padomes locekle.

Uģis Rotbergs (JV) ir komitejas priekšsēdētāja vietnieks, Pasaules dabas fonda Latvijas organizācijas valdes priekšsēdētājs, eksperts uzņēmumā "Vides risinājumu institūts", kā arī valdes loceklis SIA "Remote Sensing".

Bijis 10. Saeimas deputāts, bet no 2013. gada Rīgas domes deputāts.

Jau vēstīts, ka Mājokļu un vides komitejā ievēlēja Cepurīti, Vancāni, Kleinbergu un Lūsi (APP), Eināru Cilinski un Valdi Gavaru (NA/LRA), Rotbergu un Lauri Ērenpreisu (JV), Dāvi Staltu (JKP), Aleksandru Kuzminu (LKS), Rubiku, Solomatinu un Bergmani ("Saskaņa") kā arī Baštiku (GKR).

Pilsētas attīstības komiteja

Foto: LETA/F64

Dainis Locis (NA) ir Pilsētas īpašumu komitejas priekšsēdētājs un paralēli darbam domē strādā Rīgas 96. vidusskolā par skolotāju.

Iepriekš kā Rīgas domes deputāts darbojies no 1994. līdz 1997. gadam, toreiz ievēlēts no Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) saraksta.

Justīne Panteļejeva (APP) ir komitejas priekšsēdētāja vietniece, pilsētplānotāja. Strādā kā Rīgas domes galvenā stratēģiskās plānošanas speciāliste, kā arī ir biedrības "Protests" valdes locekle.

Jurģis Klotiņš (NA) ir komitejas priekšsēdētāja vietnieks. Strādā kā Valsts prezidenta ārštata padomnieks vēsturiskās atmiņas un piederības jautājumos, ir Latvijas Nacionālā simfoniska orķestra mākslinieks, kā arī valdes loceklis nodibinājumā "Baznīcas nakts fonds", Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra darbinieku arodbiedrībā un Latvijas centrālās padomes piemiņas fondā.

Iepriekš ievēlēts 2017. gada Rīgas domes sasaukumā, kandidēja arī uz Eiroparlamentu 2019. gadā, taču netika ievēlēts.

Jau vēstīts, ka Pilsētas īpašuma komitejā ievēlēti APP deputāti Staķis, Kossovičs, Iveta Ratinīka un Ņenaševa, NA/LRA deputāti Locis un Gavars, JV deputāti Ērenpreiss un Spunde, JKP deputāts Valters Bergs, LKS deputāts Mitrofanovs, "Saskaņas" deputāti Andrejs Kozlovs, Mežeckis, Mihails Kameņeckis un Burovs no GKR.

Izglītības, kultūras un sporta komiteja

Foto: LETA

Iveta Ratinīka (APP) ir Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja. Paralēli darbam domē strādā par latviešu valodas un literatūras skolotāju Rīgas Āgenskalna ģimnāzijā, kā arī ir eksperte literatūras un starpnozaru ekspertu komisijās Valsts Kultūras kapitāla fondā un valdes locekle biedrībā "Mikrorajons".

2017. gada kandidēja Rīgas domes vēlēšanās un tika ievēlēta domē.

Ieva Siliņa (NA/LRA) ir ievēlēta par Ratinīkas vietnieci. Paralēli darbojas kā Valsts prezidenta ārštata padomniece zinātnes un izglītības politikas jautājumos, specializējas zinātnes pārvaldībā un komunikācijā, kā arī zināšanu pārnesē un ilgtspējīgā attīstībā. Siliņa ir jauno zinātnieku organizācijas "Latvijas Jauno zinātnieku apvienība" (LJZA) valdes priekšsēdētāja.

Šis ir Siliņas pirmais domes sasaukums, iepriekš viņa vēlēšanās nav kandidējusi.

Kārlis Šadurskis (JV) ir Ratinīkas vietnieks komitejā. Paralēli darbam domē darbojas kā profesors Rīgas Tehniskajā universitātē un ir Eiroparlamenta deputātes Sandras Kalnietes deputāta palīgs.

Iepriekšējā politiskā pieredzē vairākkārt ievēlēts Saeimā un 12. Saeimā vadīja Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju. Divreiz bijis Izglītības un zinātnes ministrs (2002-2004, 2016-2018). 2018. gadā kļuva par Eiropas Parlamenta deputātu.

Jau vēstīts, ka komitejā strādās 16 deputāti: Ratinīka, Laima Geikina, Ņenaševa, Agnese Logina, Anete Jēkabsone-Žogota no APP, Siliņa un Locis no NA/LRA, Geka-Vaska, Našeniece un Šadurskis no JV, Stalts no JKP, Jakovs Pliners no LKS, Eiženija Aldermane, Vladova un Čekušins no "Saskaņas" un Burovs no GKR.

Satiksmes un transporta lietu komiteja

Foto: LETA

Olafs Pulks (JV) ir Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs. Paralēli darbam domē darbojas kā valdes priekšsēdētājs Jura Docenko futbola skolā "Alberts", kā arī ir partijas "Vienotība" valdē.

Līdz šim politiķis veiksmīgi ievēlēts Rīgas domē, sākot no 2005. gada sasaukuma, taču kandidējis arī 10., 12. un 13. Saeimas vēlēšanās, kur nav guvis pietiekamu vēlētāju atbalstu.

Miroslavs Kodis (APP) ir komitejas priekšsēdētāja vietnieks. Paralēli darbam domē darbojas kā valdes priekšsēdētājs četrās kompānijās – SIA "Easy Travel Latvia", biedrībā "Eurovision Club OGAE Latvia", SIA "Kodis Media" un SIA "Alviko Trade". Tāpat ir partijas "Progresīvie" ģenerālsekretārs.

Šis ir deputāta pirmais Rīgas domes sasaukums, iepriekš vēlēšanās viņš nav kandidējis.

Agnese Logina (APP) ir komitejas priekšsēdētāja vietniece, paralēli darbam domē strādā Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejā par kuratori, kā arī ir partijas "Progresīvie" valdē un kā valdes locekle darbojas arī biedrībā "Short Riga".

Logina kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās un arī Eiroparlamenta vēlēšanās 2019. gadā, taču netika ievēlēta, jo partija nepārvarēja 5% barjeru.

Jau vēstīts, ka komitejā strādās 17 deputāti: Cepurītis, Logina, Jēkabsone-Žogota, Panteļejeva, Miroslavs Kodis no APP, Cilinskis un Siliņa no NA/LRA, Ķirsis, Andersone, Pulks no JV, Bergs no JKP, Kuzmins no LKS, Vadims Faļkovs, Morozovs, Mihails Kameņeckis no "Saskaņas", kā arī Jakovs Rafalsons un Radzevičs no GKR.

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja

Foto: LETA

Linda Ozola (JKP) ir Rīgas vicemēre un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja.

Iepriekš darbojās kā 13. Saeimas deputāte, bet priekšvēlēšanu laikā mandātu nolika.

Laima Geikina (APP) ir Ozolas vietniece komitejā, paralēli darbam domē strādā kā vadošā pētniece un profesore Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē, kā arī ir Pārskata padomes priekšsēdētāja "Kustībā "Par!"". Tāpat viņa ir arī valdes locekle Neatkarīgās izglītības biedrībā un Teoloģijas Fakultātes biedrībā.

Iepriekš kandidējusi 13. Saeimas un 2019. gada Eiroparlamenta vēlēšanās, taču netika ievēlēta.

Savukārt Rotbergs, kas ir Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja vietnieks, piekritis ieņemt arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumos, kamēr deputāts Ints Ķuzis (JV) atrodas ilgstošā slimības prombūtnē un savus darba pienākumus nevar veikt. Kad viņš atgriezīs, Rotbergs atkāpsies no šī amata, solīja deputāts.

Jau vēstīts, ka komitejā strādās 13 deputāti: Geikina, Mičerevskis, Kodis un Mežavilka no APP, Brante no NA/LRA, Ķuzis un Rotbergs no JV, Ozola no JKP, Pliners no LKS, Aldermane, Kozlovs un Faļkovs no "Saskaņas", kā arī Turlais no GKR.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!