Foto: LETA
Saeimas ceturtdienas, 22.aprīļa, sēdē paredzēts konceptuāli skatīt likumprojektu par ārsta Basela Jakuba Vahbi, kurš bērniem veicis unikālas operācijas, atzīšanu par Latvijas pilsoni.

Ja Saeima Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas virzītajam likumprojektam noteiks steidzamību, gala lēmumu par to paredzēts pieņemt, kad likumprojekts tiks skatīts otrajā lasījumā.

Komisijas deputāti norāda, ka, izvērtējot Vahbes individuālās situācijas apstākļus, izcilo ieguldījumu bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas attīstībā, nesavtīgo palīdzību jauno speciālistu apmācībā, bērnu neiroķirurģijas slimību pētniecībā, diagnostikā, ārstniecībā un profilaksē, Pilsonības komisija politiski izšķīrās un sagatavoja likumprojektu par viņa atzīšanu par Latvijas pilsoni.

Parlamentārieši uzskata, ka Vahbem ir izveidojusies laikā un telpā noturīga tiesiska saikne ar Latviju un pilsonības iegūšana atbilst gan Pilsonības likuma mērķiem, gan arī Latvijas valsts un sabiedrības interesēm. Tāpat, ņemot vērā ārsta saglabāto unikālo, atvērto un kultūrvēsturisko saiti ar Libānu, komisija rosina ļaut saglabāt viņam arī Libānas pilsonību.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka Vahbe Latvijā uzturas kopš 1999. gada, kad sāka studijas Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. 2005. gadā viņš ieguva ārsta grādu, bet 2013. gadā - ārsta speciālista kvalifikāciju neiroķirurģijā. Savas rezidentūras laikā no 2008. gada līdz 2014. gadam Vahbe strādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā par ārstu-stažieri.

Līdz 2020. gadam viņš strādāja par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurgu un pašreiz ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas neiroķirurģijas virsārsts, specializējies arī epilepsijas ārstniecībā.

Slimnīca raksturo Vahbi kā izcilu profesionāli, saprotošu un atbalstošu kolēģi, godīgu ārsta profesijas entuziastu, kurš ar savām personīgajām īpašībām iedvesmo arī jaunos rezidentus apgūt neiroķirurģiju, norāda Pilsonības komisijā.

"Vahbes ārsta darbības izcilību apliecina arī viņa vadībā Latvijā veiktās unikālās operācijas bērnu neiroķirurģijas jomā, kas Baltijā un pasaulē tiek atzītas par vienām no sarežģītākajām operācijām neiroķirurģijā," teikts likumprojekta anotācijā.

Vahbe Latvijā ir nodibinājis ģimeni un valstī uzturas ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Viņš 2017.gadā sāka Latvijas pilsonības iegūšanas procedūru un ir nokārtojis Pilsonības likumā noteiktos pārbaudījumus un saņēmis Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes attiecīgu apliecinājumu saistībā ar Latvijas pilsonības jautājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!