Foto: LETA

Satiksmes drošības uzlabošanai paredzēto stabiņu izvietošana Rīgas ielās nav vērtējama viennozīmīgi, jo šajā projektā saskatāmi gan ieguvumi, gan kļūdas, pauda Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.

Šāda veida konstrukciju izvietošana pilsētu ielās ir ierasta prakse citviet Eiropā, lai būtiski samazinātu braukšanas ātrumu un uzlabotu satiksmes drošību.

"Jautājums ir par to, cik kvalitatīvi tas ir paveikts. Ir vietas, kur stabiņi izvietoti atbilstoši situācijai, bet esam novērojuši arī aplamības stabiņu izvietošanā, piemēram, šaurās apdzīvotās vietās, kur pat operatīvajam transportam ir apgrūtināta piekļūšana," norādīja Arājs.

Viņš atzina, ka pašvaldība pirms stabiņu izvietošanas nav konsultējusies ar Galveno kārtības policijas pārvaldi.

Jau ziņots, ka satiksmes mierināšanai paredzēto stabiņu izvietošanā Rīgas ielās ir gadījušās atsevišķas komunikācijas kļūdas un neveiksmīgi risinājumi, kas tiek izlaboti, taču kopumā galvaspilsēta no šādu stabiņu izmantošanas neatteiksies, lai gan par satiksmes organizāciju konkrētās ielās vēl varēs diskutēt, atzinuši Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) un viņa vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Abas Rīgas domes amatpersonas uzskata, ka stabiņi ielās ievērojami paaugstina satiksmes drošību un glābj cilvēku dzīvības, tāpēc kopumā no minētā risinājuma Rīgā nav paredzēts atteikties, izņemot Tērbatas ielu, kur šis satiksmes organizācijas līdzeklis esot tikai sezonāls.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!