Foto: DELFI

Rīgas domes vadībai jāuzņemas atbildība par nesakoptajām ietvēm un iedzīvotāju traumām, uzskata Rīgas domes opozīcijas politiķis Oļegs Burovs (GKR).

Ekstremāli slidenās ietves galvaspilsētā bijušas nevis laika apstākļu dēļ, kā to mēģinot pasniegt domes vadība, bet gan bezatbildības un bezdarbības rezultāts, uzskata Burovs.

"Dienestiem bija savlaicīgi jābūt gataviem nokaisīt ietves ar sāli un smilti, ņemot vērā laika prognozes, kuras bija pieejamas jau labu laiku. Reaģenti bija jāpielieto vēl pirms prognozētās atkalas. Taču dēļ bezdarbības un nespējas pieņemt lēmumus, gājēji, pretstatā autobraucējiem, tika nostādināti neapskaužamā situācijā," saka politiķis.

Viņa ieskatā, lai piesegtu savas neizdarības, domes koalīcijas vadītāji noveļ vainu uz privātīpašniekiem un laika apstākļiem.

Burovs uzsver, ka bezatbildība un nespēja pieņemt lēmumus un rīkoties, ir novedusi pie traumām - ļoti daudzi rīdzinieki ir guvuši lūzumus, sasitumus.

Par šo bezdarbību Rīgas mēram Mārtiņam Staķim (PP) un vicemēram Vilnim Ķirsim (JV) esot jāuzņemas politiska atbildība un jāatzīst, ka viņi netiek galā ar pilsētas pārvaldību.

Burova ieskatā atbildība jāuzņemas arī Rīgas izpilddirektoram Jānim Langem, kurš ir atbildīgs par ielu stāvokli Rīgā, un kuram, atbilstoši viņa darba pieredzei uzņēmumā "Latvijas valsts ceļi", vajadzētu būt zināšanām par ar to, kā notiek ceļu un ielu uzturēšanas darbi ziemā.

"Tāpēc "Gods kalpot Rīgai" atbalsta "Saskaņas" frakcijas iniciatīvu pieprasīt domes priekšsēdētājā un viņa vietnieka demisiju," pauda Burovs.

Kā ziņots, šajās dienās Rīgā bija atkala un sasalstoša lietus. Tādēļ Rīgas pašvaldība nolēma palīdzēt namu īpašniekiem ar pretslīdes materiāliem nokaisīt Rīgas centra ietves.

Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes tehnikas vienības otrdienas vakarā devušās talkā Rīgas namu īpašniekiem kaisīt centra ietves.

Ietvju kaisīšanas darbi notiks Čaka, Valdemāra, Brīvības, Barona un Tērbatas ielu rajonā, posmā Vecrīga–VEF tilts. Iespēju robežās tiks veikta ietvju kaisīšana arī iepriekš minētā posma paralēlo ielu ietvēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!