Foto: Shutterstock

Štrunts par nozari, galvenais, ka katrai partijai savs uzticams cilvēks tiek iekārtots darbā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP). Šāds viedoklis un sašutums par izvēlētajiem kandidātiem darbam padomē sociālajos tīklos otrdien izskan no mediju nozares pārstāvjiem.

Jau ziņots, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien lēma NEPLP locekļu amatiem virzīt līdzšinējo padomes vadītāju Ivaru Āboliņu, viņa vietnieci Ievu Aurēliju Druvieti, kā arī bijušo Latvijas Radio 5 – Pieci.lv – programmas direktori Ilvu Milzarāju un SIA "NT Piedzīvojumi" valdes locekli Andri Plakanu.

NEPLP locekļu amatiem izvirzītie pretendenti vēl būs jāapstiprina Saeimai, bet šīs lēmums jau tagad cilvēkus soctīklos vienaldzīgus neatstāja.

Jau ziņots, ka NEPLP locekļiem Āboliņam, Patrikam Grīvam un Druvietei šī gada februārī beigsies pilnvaru termiņš. Darbu padomē turpina Ieva Kalderauska.

Uz NEPLP locekļu amatu vietām pretendēja desmit kandidāti - pašreizējais NEPLP priekšsēdētājs Āboliņš, NEPLP priekšsēdētāja vietniece Druviete, NEPLP loceklis Grīva, SIA "Hive" valdes priekšsēdētājs un bijušais LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, bijušais AS "CBB Konsultāciju birojs" departamenta direktors Mareks Gruškevics, bijusī Latvijas Radio 5 – Pieci.lv programmas direktore Milzarāja, SIA "NT Piedzīvojumi" valdes loceklis Plakans, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs, "Mix Media Group" producents Aleksandrs Šuņins un bijušais labklājības ministres Ramonas Petravičas padomnieks Jānis Zariņš.

NEPLP ir neatkarīga pilntiesīga autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!