Foto: F64

Piektdien pulksten 12.40 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis izsaukumu uz Ulriekstes ielu Rīgā, kur deg vienstāva noliktavas ēka, portāls "Delfi" uzzināja dienestā.

Notikuma vietā dega ēka, sakrauti akumulatori, sapresētas gumijas riepas, metāla izstrādājumi. Bija izveidojies arī spēcīgs sadūmojums.

Pulksten 14.19 ugunsgrēks tika lokalizēts.

Kopējā degšanas platība bija 250 kvadrātmetri. No ēku kompleksa tika evakuēts 21 cilvēks.

Dzēšanas darbi turpinās, informē ugunsdzēsēji.

Notikuma vietā strādā 27 ugunsdzēsēji, izmantojot 6 autocisternas un autokāpnes.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Jalinska, šodien saņemts pieteikums no VUGD par degšanu Uriekstes ielā 4a, kur degušas litija jonu baterijas.

SIA "Eko recycling" ir izsniegta B kategorijas piesārņojošas darbības atļauja atkritumu apsaimniekošanai Uriekstes ielā 4a. Darbības vietā atļauts šķirot, uzglabāt un sagatavot līdz tālākai pārstrādei nolietotas riepas, metāllūžņus, elektronisko iekārtu atkritumus un baterijas.

Uzņēmuma īpašnieks un valdes loceklis Marks Baltkalns aģentūrai LETA sacīja, ka bija aizdedzies liels maiss ar nolietotām litija jonu baterijām. Tas dzirksteļojis, tādēļ VUGD nācies dzēst arī vietas, kur kritušas dzirksteles.

Šis maiss uzņēmuma telpās esot stāvējis jau ilgāku laiku, un līdz šim nekādas problēmas nav bijušas. "Bet šoreiz acīmredzot kaut kas saslīdēja maisā vai kaut kas tamlīdzīgi, un notika īssavienojums," teica Baltkalns.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka uzņēmumā tiek ievēroti drošības pasākumi.

Baltkalns nemācēja teikt, cik lielus zaudējumus ugunsgrēks varētu būt nodarījis uzņēmumam, tomēr minēja, ka tie varētu nebūt ievērojami.

Patlaban norit kopējo atkritumu apjoma, kas atradās noliktavas telpās, kā arī degušo atkritumu apjoma precizēšana, piebilda Jalinska.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!