Foto: DELFI

Saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām un pacientu skaits, kas vērsušies ģimenes ārstu praksēs akūtu elpceļu infekciju gadījumos, šajā sezonā ir ievērojami augstāks nekā iepriekšējā sezonā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs.

Augstu saslimstību ar elpceļu infekcijām ietekmē dažādu respiratoro vīrusu izplatība, ieskaitot jauno koronavīrusu, gripas vīrusus un citus elpceļu vīrusus.

Arī pagājušajā nedēļā paaugstinājies pacientu skaits, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos – reģistrēti 2031,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Visaugstākā saslimstības intensitāte novērota bērniem vecuma grupās līdz četriem gadiem un no pieciem līdz 14 gadiem. Augstākā saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām konstatēta Liepājā, Rēzeknē un Valmierā.

Arī saslimstība ar pneimonijām šajā sezonā ir augstāka nekā pērn. Pagājušajā nedēļā ģimenes ārsti ziņoja par 24 pacientiem, kuriem bijusi nepieciešama pneimonijas ārstēšana. Augstāka saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem.

Turpinot gripas monitoringu, Latvijā pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs tika reģistrēti seši klīniskie gripas gadījumi - Daugavpilī un Liepājā. Par hospitalizētiem gripas pacientiem ziņojusi Rēzeknes slimnīca, kurā stacionēti seši pacienti, un par vienu hospitalizētu gripas pacientu informēja Daugavpils reģionālā slimnīca.

Savukārt Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija informējusi, ka no izmeklētajiem 55 klīniskajiem paraugiem sešos bija apstiprināti A tipa gripas vīrusi.

Starptautiskie dati liecina, ka gripas aktivitāte turpina pieaugt visā Eiropas reģionā. Par plaši izplatītu gripas aktivitāti vai vidēju gripas intensitāti ziņojušas Igaunija, Kazahstāna, Ziemeļu Maķedonija, Norvēģija, Moldovas Republika, Serbija, Zviedrija, Ukraina un Kosova.

Pēc SPKC ziņām, Eiropā izplatās gan A tipa, gan B tipa gripas vīrusi, taču galvenokārt tiek apstiprināti A tipa gripas vīrusi, no kuriem dominējošs ir A/H3 apakštips. Saņemti ziņojumi par pacientiem, kas hospitalizēti intensīvās terapijas nodaļās, kuriem konstatēta pārsvarā A tipa gripa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!