Foto: F64

Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos cietuši kopumā četri cilvēki, portālu “Delfi” informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Trešdien pulksten 22.06 tika saņemts izsaukums Talsu novada Dundagas pagastā, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva māja 85 kvadrātmetru platībā, turklāt ēkas jumts bija iebrucis.

Glābēji no degošās ēkas iznesa cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, un suni.

Pulksten 2.29 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Dūmu detektors mājoklī netika konstatēts.

Savukārt pulksten 17.10 glābēji steidzās uz izsaukumu Preiļu novada Riebiņu pagastā, kur vienstāva mājā dega dīvāns un istaba 20 kvadrātmetru platībā.

Notikumā cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti NMPD mediķiem. Viens cilvēks no ēkas bija izkļuvis paša spēkiem, bet otru cilvēku iznesa ugunsdzēsēji glābēji.

Pulksten 19.13 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Mājoklī nebija ne dūmu detektora, ne ugunsdzēsības aparāta.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Ugunsnelaimi ne vienmēr var paredzēt, bet darbspējīgs dūmu detektors palīdzēs pamanīt sadūmojumu telpā un izglābties, uzsver VUGD.

Trešdien ap pulksten 13 tika saņemts izsaukums Rīgas ielā Ķekavā, kur divstāvu sabiedriskā ēkā tirdzniecības telpā bija degusi elektroiekārta 0,1 kvadrātmetra platībā.

Ēkā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. No telpām bija evakuējušies 102 cilvēki. Ugunsdzēsēji pārbaudīja un izvēdināja telpas, un pulksten 15.13 darbu notikuma vietā pabeidza.

Pulksten 11.20 VUGD saņēma izsaukumu Jēkabpils novada Atašienes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva mājā 100 kvadrātmetru platībā.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Pulksten 15.27 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega sodrēji dzīvojamo māju dūmvados, piededzis ēdiens, elektrības rozete sabiedriskā ēkā, lifta durvis deviņstāvu mājā, vieglā automašīna un ēkas vārti, atkritumi, autobuss, sadzīves priekšmeti, garāža un blakus esoša kūts, šķūnis un vieglā automašīna.

Trešdien ap pulksten 9 tika saņemts izsaukums uz Ogres novada Rembates pagastu, kur vieglā automašīna bija iebraukusi kokā. Divi cilvēki no avarējušā transportlīdzekļa bija izkļuvuši pašu spēkiem, bet vienu cilvēku glābēji izcēla, izmantojot imobilizācijas dēli, un nodeva NMPD mediķiem.

Glābēji atvienoja avarējušās automašīnas akumulatora klemmes un pulksten 9.58 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī saņemti trīs izsaukumi saistībā ar gāzes noplūdi. Daugavpilī trīsstāvu mājas dzīvoklī tika konstatēta gāzes noplūde no balona pievada caurules, bet Tukumā gāzes noplūda no pievada daudzstāvu mājas ārpusē.

Abos gadījumos "Latvijas Propāna gāzes" darbinieki gāzes noplūdi novērsa.

Savukārt Kuldīgā vienstāva mājā tika konstatēta gāzes noplūde no plīts. Glābēji, aizgriežot balona ventili, noplūdi likvidēja.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 52 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!