Foto: Publicitātes foto

Latvijas valsts pamatlikuma – Satversmes – pieņemšanas simtajā gadadienā otrdien, 15.februārī, Saeimas namā norisināsies Satversmes jubilejas gada svinīga atklāšana, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā.

"Latvija bija demokrātiska valsts jau no savas pastāvēšanas pirmās dienas, un Satversmes sapulces izstrādātā un pieņemtā Satversme jeb valsts pamatlikums skaidri to apliecina. Satversme radīja Latvijas valsts tiesisko pamatu, un viens no šiem pamatakmeņiem ir parlamentārā demokrātija," pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Svinīgā pasākuma dalībniekus un skatītājus uzrunās Saeimas priekšsēdētāja, Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieks Aldis Laviņš.

Pasākumā paredzēti arī Saeimas Juridiskā biroja pārstāvju priekšlasījumi. Par Saeimas lomu un pienākumiem Satversmes sardzē runās Edvīns Danovskis, bet par mūsu Satversmi kā unikālu konstitūciju mūsdienu Latvijai priekšlasījumu sniegs Jānis Priekulis.

Simtgades atklāšanas pasākumā būs iespēja noskatīties videoanimāciju "Satversmei – 100" – stāstu par konstitūciju, kas nenoveco.

Atzīmējot gadskārtu, ir izveidots Satversmes simtgades zīmols un mājaslapa, ko pasākumā prezentēs žurnāla "Jurista Vārds" galvenā redaktore Dina Gailīte. Svinīgi plānots atvērt arī konstitūcijas simtgadei veltīto "Jurista Vārda" speciālo grāmatžurnālu ar esejām par Satversmi.

Satversmi 1922. gada 15. februārī pieņēma Satversmes sapulce, un tā stājās spēkā līdz ar 1. Saeimas sanākšanu 1922. gada 7.n ovembrī. Tas ir mūsu valsts pamatlikums, kas nosaka valsts iekārtu un varas īstenošanas principus, un 1998. gadā tā papildināta arī ar nodaļu par cilvēka pamattiesībām. Satversmei ir visaugstākais juridiskais spēks.

Satversmes simtgades atklāšanas pasākums norisināsies otrdien, 15. februārī, pulksten 12 Saeimas nama Sarkanajā zālē. Ikviens interesents tam varēs sekot līdzi tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv un parlamenta "Facebook" kontā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!