Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) aicina Latvijas iedzīvotājus saglabāt mieru un neļauties iebiedēšanai, portāls "Delfi" uzzināja Aizsardzības ministrijā (AM).

Komentējot Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēli, izsludināt augstāko kaujas gatavību Krievijas kodolspēkos, Pabriks norādīja, ka šādi Putina izteikumi un rīcība veikti apzināti, lai sētu paniku gan Ukrainā, gan starptautiskajā sabiedrībā. "Ir acīmredzams, ka Krievija un pats Putins nebija gaidījuši šādu Ukrainas un demokrātiskās pasaules reakciju un vienotību pret Putina uzsākto karu," atzīmēja aizsardzības ministrs.

Viņš arī norādīja, ka jāatgādina - saskaņā ar esošo Krievijas militāro doktrīnu, draudēšana ar kodolieročiem nav nekas jauns un Krievija dažādos līmeņos to ir skandinājusi jau gadiem ilgi.

Vienlaikus Pabriks uzsver, arī ka NATO ir kodolalianse un organizācija ir gatava arī šādām situācijām. "Tomēr, ja Putins patiešām pieņems lēmumu veikt uzbrukumu ar kodolieročiem, tad viņu pilnīgi noteikti gaida Hāgas tribunāls," saka ministrs.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents, agresors Putins, pēc kura pavēles šonedēļ sākās iebrukums Ukrainā, pavēlējis paaugstinātā gatavībā turēt Krievijas stratēģisko atturēšanas spēkus, kuri ietvaros ir arī vienības, kas atbild par valsts kodolieroču kapacitāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!