Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI
Papildu sestdien, 26. februārī, pieņemtajiem gaisa satiksmes ierobežojumiem naktī uz pirmdienu valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA) izdevusi jaunu aeronavigācijas informācijas paziņojumu, liedzot Latvijas gaisa telpu izmantot tiem gaisa kuģiem, kuri ir saistīti ar Krieviju, tās juridiskajām vai fiziskajām personām, portāls "Delfi" uzzināja CAA.

Par šādu Eiropas Savienības (ES) gaisa telpas izmantošanas aizliegumu svētdien nolēma Eiropas Padome. Tas nozīmē, ka Latvijas gaisa telpu aizliegts izmantot visiem Krievijas pilsoņiem, kuri tieši vai netieši kontrolē gaisa kuģi, neatkarīgi no valsts, kurā gaisa kuģis ir reģistrēts.

Eiropas Padome pieņēmusi lēmumu, reaģējot uz Krievijas plaša mēroga militāra agresiju pret Ukrainu un ņemot vērā Krievijas iespējamo turpmāko rīcību, kas var radīt apdraudējumu ES un tās iedzīvotājiem.

Noteiktie ierobežojumi skar visa veida lidojumus, tostarp arī lidojumus, kas tiek veikti ES robežās un ir saistāmi ar Krievijas pilsoņu vai to kontrolētu uzņēmumu darbību. Līdz ar to dalībvalstu līmenī tiek pastiprināta lidojumu uzraudzība, vērtējot gan gaisa kuģa reģistrācijas valsti un īpašuma tiesības, gan arī lidojuma nolūku. Primāru lidojumu uzraudzību atbilstoši ES regulējuma prasībām nodrošina Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācija jeb Eirokontrole. Dalībvalstu aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji, tostarp arī Latvijā, saņem Eirokontroles apstiprinātus lidojuma plānus.

Šādi ierobežojumi turpmāk Latvijā neļaus nosēsties, piemēram, krievu oligarham un futbola kluba "Chelsea" īpašniekam Romānam Abramovičam piederošajai lidmašīnai, kura reģistrēta Luksemburgā.

Iepriekš ziņots, ka Latvijas gaisa telpa ir slēgta komerclidojumiem ar Krievijā reģistrētiem pārvadātāju gaisa kuģiem no pusnakts uz 2022. gada 27. februāri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!