Foto: LETA

Ceturtdien, 10. martā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatam, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejā.

Pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt elektroniski līdz 6. aprīlim.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir atbilstība KNAB likumā noteiktajām prasībām, augstākā profesionālā vai akadēmiskā izglītība un jurista kvalifikācija, amatam atbilstoša darba pieredze, kā arī pieredze vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

Tāpat VK norāda, ka pretendentam jāspēj uztvert un analizēt sarežģītu, liela apjoma informāciju dažādās jomās un jautājumus jāprot risināt sistemātiski.

No pretendenta tiek sagaidītas arī labas stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes.

Pretendentu atlase notiks divās kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Tāpat šīs kārtas laikā komisija vērtēs Satversmes aizsardzības biroja sniegto atzinumu par katra pretendenta atbilstību likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Konkursa otrajā kārtā pretendenti pārrunu laikā komisijai skaidros savu redzējumu par KNAB turpmāko attīstību un prioritātēm. Šīs kārtas laikā tiks novērtētas arī pretendentu vadības kompetences.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabinetā apstiprināšanai amatā. KNAB priekšnieku pēc Ministru kabineta ieteikuma amatā ieceļ Saeima.

KNAB priekšnieka amats paredz atbildīgu un dinamisku darbu ar starptautiskās sadarbības iespējām. Paredzēts, ka KNAB priekšnieka mēnešalgas apmērs būs no 4814 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Konkursa sludinājums publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un tiks publicēts, MK tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir ģenerālprokurors Juris Stukāns, Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris un Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets.

Tāpat pretendentu atlasē ar padomdevēja tiesībām piedalās ne vairāk kā trīs Sabiedriski konsultatīvās padomes pilnvaroti pārstāvji.

Kā ziņots, pašreizējais KNAB vadītājs ir Jēkabs Straume, kurš amatā būs pavadījis vienu termiņu, līdz ar to arī viņš drīkst pieteikties konkursam atkārtoti.

Straume KNAB vada kopš 2017. gada 15. jūnija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!