Foto: Valsts kanceleja

Latvijas pievienošanās NATO ir viens no nozīmīgākajiem lēmumiem mūsu bērnu un nākamo paaudžu drošībai, uzsver Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjera birojā portālu "Delfi" informēja, ka otrdien, 29. martā, aprit 18 gadi kopš Latvija pievienojās NATO.

"Latvijas pievienošanās NATO pirms 18 gadiem ir viens no nozīmīgākajiem lēmumiem kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas, par ko īpaši pārliecināmies šobrīd, kopš esam pieredzējuši Putina režīma īstenoto iebrukumu demokrātiskā Ukrainā. Dalība NATO ir viens no vissvarīgākajiem soļiem, ko esam varējuši spert, rūpējoties par savu bērnu un Latvijas nākamo paaudžu drošību un aizsardzību", uzsver premjers.

"Šis solis, kopā ar iestāšanos Eiropas Savienībā, ir nostiprinājis mūsu vietu starp pasaules spēcīgākajām valstīm. Dalība aliansē ir ļāvusi attīstīt mūsu bruņotos spēkus un garantējusi to, ka mūsu aizsardzības līmenis mainās atbilstoši drošības situācijai pasaulē un reģionā", pauž Kariņš.

Premjers norādīja, ka patlaban Latvijā ir 11 NATO dalībvalstu kareivji, kas šeit atrodas kopā ar Latvijas armiju, palīdzot stiprināt Latvijas valsts aizsardzību.

Ministru prezidents norāda, ka valdība jau iepriekš ir konceptuāli lēmusi par aizsardzības budžeta palielināšanu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) trīs gadu laikā.

"Šodien valdībā lemsim par attiecīgiem grozījumiem aizsardzības finansējuma likumā, ko plānots sūtīt uz Saeimu, sperot vēl vienu soli tuvāk mūsu mērķa sasniegšanai par aizsardzības finansējuma palielināšanu. Mēs kā NATO dalībvalsts neesam tikai drošības patērētāji, bet mēs arī ieguldām un ieguldīsim aizvien vairāk mūsu aizsardzības modernizācijā, palielinot gan karavīru skaitu, gan militāro ekipējumu un tehniskās spējas", pauž Kariņš.

Tāpat premjers sacīja, ka Latvija ir aktīvi piedalījusies NATO politisko lēmumu veidošanā un neatlaidīgi strādājusi, lai pilnveidotu savas prasmes un aizsardzības spējas, piedaloties NATO vadītājās starptautiskajās operācijās.

Ministru prezidents uzsver, ka Latvija 18 gadus kopā ar sabiedrotajiem ir strādājusi, lai militārā alianse NATO kļūst dinamiskāka, spēcīgāka un spējīgāka, ko skaidri pierāda arī jaunākie NATO lēmumi, īsā laikā no atturēšanas pozīcijām pārejot uz drošības situācijai atbilstošām aizsardzības pozīcijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!