Foto: PantherMedia/Scanpix

Turpmākajos trīs gados plānots veicināt sociālo pakalpojumu attīstību, organizējot sociālos pakalpojumus maksimāli atbilstošus iedzīvotāju vajadzībām, uzlabojot cilvēku ar invaliditāti iespējas dzīvot neatkarīgi un dzīvot sabiedrībā, portālu "Delfi" informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Tāpat LM informē, ka sociālo pakalpojumu attīstību plānots veicināt arī veidojot normatīvo bāzi, kas mazinātu atšķirības sociālo pakalpojumu pieejamībā atkarībā no pašvaldības lieluma un iedzīvotāju blīvuma.

To paredz "Sociālo pakalpojumu pilnveidošanas un attīstības plāns 2022.–2024. gadam", kas otrdien, 29. martā, izskatīts un apstiprināts valdības sēdē. Plāns ir īstermiņa politikas plānošanas dokuments, kurš ir izstrādāts, lai nodrošinātu sociālo pakalpojumu attīstību turpmākajiem četriem gadiem.

Kā informē LM, plāns paredz arī attīstīt atbalsta pakalpojumus bērniem ar iespējamu vai esošu invaliditāti, veidojot jaunus vai uzlabojot esošos sociālo pakalpojumus, kas mazina funkcionālā traucējuma ietekmi uz iedzīvotāju spējām aprūpēt sevi, būt sociāli aktīvam, un uzlabojot to pieejamību, veidojot sociālos pakalpojumus paliatīvās aprūpes klientiem, uzlabojot sociālās aprūpes institūcijās sniegto pakalpojumu kvalitāti un pilnveidojot institūciju infrastruktūru, tai skaitā, veidojot ģimeniskai videi pietuvinātas pakalpojumu sniegšanas vietas bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem un senioriem.

Tāpat LM turpinās iesākto virzienu sociālā darba attīstībai, veicinot un stiprinot sabiedrības uzticēšanos sociālajiem darbiniekiem, kuri nereti ir pirmie un galvenie atbalsta sniedzēji noteiktās dzīves situācijās.

Sociālo pakalpojumu jomas pārvaldības stiprināšanas nolūkos ir paredzēts veidot integrētu veselības aprūpes un sociālo pakalpojumu plānošanas, koordinēšanas un finansēšanas sistēmu un organizēt izmēģinājuma projektus, veidot starpinstitucionālās sadarbības algoritmus un stiprināt pašvaldību starpinstitucionālās komandas sadarbību klientu gadījumu vadīšanā, paplašinot starpdisciplināro pieeju sociālās aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā, informē Zariņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!