Foto: LETA

"Nav tāda atbalsta Ukrainai, kas šajā situācijā būtu par lielu. Nav tādu sankciju Krievijai, kas būtu par skarbu. Visiem iespējamiem līdzekļiem ir jāpanāk Ukrainas uzvara karā, ko ir uzsākusi Krievija," tiekoties ar ASV kongresa pārstāvjiem, paudis Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Tāpat ministrs uzsvēra, ka vienam no svarīgākajiem Rietumu uzdevumiem ir jābūt maksimāla atbalsta sniegšana Ukrainai.

Savukārt Kongresa pārstāvji skaidri pauda savu nostāju lielāka atbalsta sniegšanai gan Ukrainai, gan Baltijas aizsardzības spēju stiprināšanai. Sabiedrotajiem ir skaidri saprotama nepieciešamība stiprināt NATO pierobežu, nodrošinot, ka Krievija nekādā veidā nemēģina apdraudēt nedz Latvijas, nedz visa Baltijas reģiona un Polijas drošību.

Ceturtdien, 31. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar vairākiem ASV Kongresa pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas aizsardzības stiprināšanai nepieciešamo papildus ASV atbalstu un arī turpmāko atbalstu Ukrainai

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs pauda pateicību par līdzšinējo Kongresa aktivitāti gan Ukrainas militārā atbalsta veicināšanā, gan arī par finansiālā un politiskā atbalsta sniegšanu Baltijas reģionam.

"Latvijas Nacionālie bruņotie spēki ir augsti motivēti un mūsdienīgi, bet esošajā drošības situācijā ir nepieciešams papildus ASV militārais atbalsts ar bruņotajiem spēkiem un spējām, palīdzot novērst kritiskos spēju iztrūkumus, kā arī finansiāls atbalsts Latvijas Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstībā. Mēs esam gatavi aizsargāt savu valsti, un kopā ar sabiedrotajiem tas tiks izdarīts. Krievijas militārais iebrukums Ukrainā ir fundamentāli mainījis drošību Eiropā, un mums ir būtiski jāmaina pašreizējā pieeja savai aizsardzībai, kas nozīmē – ASV militārās klātbūtnes palielināšanas nepieciešamību Baltijā," sacīja Pabriks.

Vēstīts, ka Krievija 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši". Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) uzsākusi izmeklēšanu par situāciju Ukrainā. Palielinās civiliedzīvotāju upuru skaits, kā arī bēgļu plūsmas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!