Fоtо: DELFI

Trešdien Rīgā pie Krievijas vēstniecības protesta akcijā pret seksuālo vardarbību un kara noziegumiem Ukrainā pulcējās daļēji izģērbušās, "asiņojošas" sievietes ar aizsegtām sejām un aiz muguras sasietām rokām, lai šādi simboliski ilustrētu seksuālās vardarbības nežēlību.

Pēc pasākuma rīkotāju teiktā, protesta akcijā pulcējušās 130 sievietes.

Protesta akcija kopumā noritēja mierīgi – tika fiksēts viens incidents, kad kāds vīrietis mēģināja provocēt akcijas dalībnieces, taču pēc pārrunām ar policiju viņš notikuma vietu atstāja.


Seksuālā vardarbība ir vēl viens Krievijas armijas ierocis, ko sistemātiski izmanto pret civiliedzīvotājiem līdzās raķetēm, tankiem un granātām, norāda pasākuma rīkotāji.

Līdzīgas akcijas, solidarizējoties ar Ukrainas sievietēm, kas cietušas no seksuālās vardarbības, jau norisinājušās Viļņā un Tallinā, atgādina akcijas rīkotāji.

Katru dienu tiek publiskoti aizvien jauni necilvēcīgi pieredzes stāsti no Ukrainas. Sievietes tiek izvarotas, spīdzinātas un nogalinātas savu bērnu acu priekšā, no seksuālās vardarbības cieš arī nepilngadīgas meitenes un pavisam mazi bērni.

Protesta dalībnieces aicina uz tūlītēju un aktīvu rīcību, lai pieliktu punktu Krievijas agresijai un kara noziegumiem, nosoda Krievijas brutalitāti un lūdz Rietumu valstis aktīvi iestāties pret šādu cietsirdību, kam nav vietas 21. gadsimtā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !