Foto: Publicitātes foto

Latvijas Krievu savienība (LKS) aicina iedzīvotājus 13. maijā tomēr nepulcēties Rātslaukumā, jo Rīgas dome mītiņu nav atļāvusi, sacīja partijas līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Viņš informēja, ka Rīgas domes atteikumu rīkot mītiņu LKS pārsūdzēs tiesā un rīkos mītiņu tikai tad, ja tiesa to atļaus.

Ņemot vērā atteikumu, LKS izplatījusi sociālajos tīklos aicinājumu rīt nepulcēties Rātslaukumā.

Mitrofanovs skaidroja, ka atteikums rīkot mītiņu pamatots ar Valsts drošības dienesta slepenu dokumentu, kura saturs viņiem neesot izpausts. "Mītiņa organizatori informēti par to, ka ir gaidāmas provokācijas, bet, kas tās par provokācijām un kas tās plāno organizēt, mūs neinformēja," piebilda LKS līdzpriekšsēdētājs.

Kā vēstīts, Valsts drošības dienests (VDD) sniedza Rīgas domei negatīvu atzinumu par LKS iecerēto mītiņu piektdien Rātslaukumā.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) norādījusi, ka VDD priekšnieks Normunds Mežviets viņu informējis, ka sniegs Rīgas domei negatīvu atzinumu par potenciālo LKS pasākumu, tāpēc ministre aicinot Rīgas domes izpilddirektoru sekot kompetento iestāžu vērtējumam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!