Foto: LETA

No pirmdienas, 16. maija, fotogrāfiju izstāde “Slava Ukrainai! Varoņiem slava!” maina savu atrašanās vietu – turpmāk tā būs skatāma laukumā pie Rīgas Kongresu nama, iepretim Krievijas vēstniecībai Rīgā, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

Pārvietotajā izstādē līdz pat 26. maijam ikviens varēs būt liecinieks Ukrainā notiekošā kara skaudrajai ikdienai, jo laukumā pie Rīgas Kongresu nama (pretī Krievijas vēstniecībai) atradīsies 16 četru plakņu stendi ar lielformāta fotogrāfijām un informāciju par karu Ukrainā. Visas fotogrāfijas ir rūpīgi atlasītas un iegādātas no starptautiskām ziņu aģentūrām Eiropā.

"Mēs bijām pārliecināti, ka tā nekad vairs nenotiks. Taču kopš 24. februāra satricinošā rīta ir pagājuši vairāk nekā divi mēneši. Katra diena sākas ar jautājumu "Vai Kijiva vēl turas?". Turas. Un turēsies. Tomēr ostas pilsētas Mariupoles vairs nav. Iebrucēji to nopostīja līdz pat pamatiem, nolemjot iznīcībai, badam un regulārām apšaudēm vairākus simtus tūkstošus cilvēku. Jo pilsētas aizstāvji atteicās padoties. Patiešām – Ukraina nav gatava padoties iebrucējiem, kaut arī jau šobrīd zināmie zaudējumi ir milzīgi, un cilvēku piedzīvotās šausmas ir grūti aprakstāmas," izstādes anotācijā norāda žurnāliste, tekstu autore Ingvilde Zālīte.

Izstāde ir veidota, atsaucoties pilsoņu iniciatīvai "Izveidot fotoizstādi Uzvaras parkā par Krievijas veiktā kara postījumiem Ukrainā" platformā ManaBalss.lv. To turpina organizēt Rīgas pašvaldība, un tās kurators ir fotogrāfs Ilmārs Znotiņš.

"Dzīvojot Rīgā, mierā un klusumā, ir grūti noticēt, ka tik brutāli tiek iznīcināta lepna, brīvību mīloša nācija, bet liela Eiropas valsts – metodiski pārvērsta drupās. Mēs apbrīnojam Ukrainas tautas drosmi un sīkstumu. Un ceram, ka šie noziegumi pret cilvēci tiks sodīti," piebilst Zālīte.

Jau ziņots, ka izstādi atklāja Uzvaras parkā, pieminekļa pakājē, taču saistībā ar 9. un 10. maija notikumiem pieeja piemineklim ir slēgta.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!