Foto: LETA

Sabiedrības sašķeltība pēc nacionālās pazīmes sasniegusi satraucošu pakāpi, paziņojumā medijiem pauž partijas "Saskaņa" valde.

"Saskaņas" valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām, piebilstot, ka atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.

"Vēl pavisam nesen valdošās koalīcijas pārstāvji runāja par nepieciešamību veidot Latvijā vienotu politisko nāciju. Bet tagad viņi ir panākuši, ka sabiedrības sašķeltība pēc nacionālās pazīmes sasniegusi satraucošu pakāpi. Latvijas krievus nesodīti var apsaukāt par okupantiem, piedraudēt ar izsūtīšanu no Latvijas, ar "žogu, sargtorņiem un vienvirziena biļeti uz Maskavu"," teikts partijas valdes paziņojumā.

"Saskaņas" valde norāda, ka ziedu nolikšana pie pieminekļa Uzvaras parkā, pieminot kritušos karā pret nacismu, tiek pielīdzināta dzimtenes nodevībai. "Ne ar ko nepamatotus apvainojumus nelojalitātē Latvijas krievvalodīgajiem pilsoņiem velta atsevišķi Saeimas deputāti, ministri, pat Valsts prezidents – amatpersonas, kam pašreizējos apstākļos īpaši vajadzētu apzināties savu atbildību par spriedzes mazināšanu, nevis kāpināšanu," vēsta partijas valde.

"Saskaņa" atgādina, ka vairāk nekā 30% Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda, kuri ir tiesībās vienlīdzīga Latvijas tautas daļa, kurai mūsu valsts Satversme garantē uzskatu, vārda, pulcēšanās un citas brīvības, kā tas pienākas demokrātiskā valstī. "Tāpat demokrātiskā valstī nav pieļaujama politisko konkurentu vajāšana un situācija, kad viena pilsoņu daļa piesavinās sev pilnvaras eksaminēt citus pilsoņus lojalitātē pret mūsu kopējo valsti," piebilsts "Saskaņas" valde.

Partijā uzver, ka Krievijas izraisītais karš un iebrukums Ukrainā ir atstājis dziļu iespaidu arī Latvijas sabiedrībā. "Mēs esam ar Ukrainu, mēs viennozīmīgi nosodām agresoru. Taču mēs kategoriski iebilstam, ka Latvijas krievvalodīgie pilsoņi tiek personificēti ar šo karu! Ja konstatēti atsevišķi gadījumi par agresijas slavināšanu, tie jāizmeklē un jāsoda individuāli, nevis jāuzliek kolektīva vaina visai Latvijas krievu kopienai," pauž "Saskaņas" valde.

"Saskaņa" uzsver, ka mums visiem ir viena valsts – Latvija, mums visiem tajā jādzīvo kopā, jāstrādā, jāaudzina savi bērni. "Mēs esam atbildīgi par to, lai mūsu valsts nekad nepiedzīvotu etniskas sadursmes, lai uzskatu atšķirības tiktu risinātas cieņpilni. Mēs aicinām Latvijas sabiedrību, visus politiskos spēkus, neskatoties uz pirmsvēlēšanu situāciju, meklēt iespējas racionālam dialogam, izvairoties no tīšiem apvainojumiem un konfrontācijas," vēsta partija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!