Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI
Latvija ir gatava iesaistīties Ukrainas rekonstrukcijas projektu īstenošanā, uzsver Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Kā informēja ĀM, Kalniņa-Lukaševica šodien tikās ar Ukrainas Darba devēju federācijas (FEU) delegāciju.

Kalniņa-Lukaševiča apliecināja solidaritāti ar Ukrainu un uzsvēra, ka Latvija turpinās sniegt visa veida atbalstu Ukrainai. Ukrainas Darba devēju federācijas prezidents Ruslans Iljičovs izteica lielu pateicību par Latvijas atbalstu Ukrainai un aicināja Latviju iesaistīties tās pēckara rekonstrukcijā. Tāpat arī Iljičovs akcentēja, ka tiek ļoti novērtēts, ka Latvija ir viena no lielākajām Ukrainas atbalstītājām gan absolūtā finanšu izteiksmē, gan vērtējot procentuāli no iekšzemes kopprodukta.

ĀM parlamentārā sekretāre apliecināja, ka ne tikai valdība, bet visa Latvijas sabiedrība, ieskaitot uzņēmējus un pilsoniskās sabiedrību, ir mobilizējusies, lai atbalstītu Ukrainu. Ņemot vērā Ukrainas uzņēmēju un ražotāju darbu jaunajos kara apstākļos, tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas Latvijas un Ukrainas ekonomiskās sadarbības veicināšanai, jauniem sadarbības virzieniem un jauniem risinājumiem eksporta veicināšanai.

ĀM parlamentārā sekretāre aicināja definēt tieši aktuālajām vajadzībām atbilstošās prioritātes sadarbībai ekonomikas jomā, atbalstā uzņēmējdarbības pārstrukturēšanai un eventuālās sadarbības veidošanā ar Latviju.

"Mēs vēlamies turpināt sniegt atbalstu attīstības sadarbības politikas ietvaros, kā arī esam gatavi iesaistīties Ukrainas rekonstrukcijas projektu īstenošanā. Tādēļ svarīgi izveidot ciešu sadarbību, kas atbilst labākajai praksei un dod pārliecību par efektīvāko un Ukrainas vajadzībām atbilstošo atbalsta pasākumu izvēli," uzsvēra Kalniņa-Lukaševica.

Ukrainas sarunu partneri informēja par plāniem restrukturizēt pārstrādes sektorus un ražot produktus ar lielāku pievienoto vērtību, pārorientēties uz Eiropas tirgu, un aicināja dalīties ar Latvijas pieredzi. Tāpat arī tika pausta interese sadarbības veidošanai ar Latviju ražošanas jomā, tostarp daļēji vai uz laiku pārnesot atsevišķus ražošanas procesus ārpus Ukrainas. Tāpat arī tika pārrunātas iespējas nepieciešamo lēmumu pieņemšanai Eiropas Savienības (ES) līmenī, kas ļautu palielināt Ukrainas preču eksporta apjomu uz ES.

Sarunā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un ģenerāldirektores vietniece, starptautisko un ES lietu eksperte Inese Stepiņa. Šī ir FEU pirmā ārvalstu vizīte kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā šī gada 24.februārī.

FEU ir dibināta 2002.gadā, lai pārstāvētu un aizsargātu uzņēmējdarbības intereses Ukrainā un starptautiskā mērogā. FEU apvieno vairāk nekā 140 nozaru un reģionālās darba devēju organizācijas, kas pārstāv svarīgākās Ukrainas ekonomikas nozares, piemēram, mašīnbūvi, metalurģiju, autobūvi, aviācijas un aizsardzības rūpniecību, lauksaimniecību, ķīmisko rūpniecību, informāciju tehnoloģijas, masu medijus, enerģētiku, medicīnas un mikrobioloģisko rūpniecību un citas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!