Foto: DELFI

Partija "Konservatīvie" otrdien, 24. maijā, aicinās valdību neapstiprināt uz otru termiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatā Jēkabu Straumi, rosinot izsludināt atkārtotu konkursu, turpretī premjers Krišjānis Kariņš (JV) ir gatavs virzīt Straumi uz otru termiņu.

Pēc pirmdien, 23. maijā, notikušās koalīcijas sadarbības sanāksmes sēdes tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K) mediju pārstāvjus informēja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks otrdien aicinās valdību lemt par atkārtota KNAB vadītāja amata konkursa izsludināšanu.

"Konservatīvo" ieskatā, KNAB vadītāja amata konkurss, kurā uzvarēja līdzšinējais biroja vadītājs Straume, nav noticis. Bordāns atsaucās uz ģenerālprokurora vērtējumu, kurā, kā teica ministrs, "vienīgā kandidatūra, kas piedalījās, bija viduvējība".

Tieslietu ministrs uzskata, ka KNAB vadītāja amatā ir jābūt "enerģiskam cilvēkam, kas izturējis sacīksti ar citiem profesionāļiem".

Kariņš mediju pārstāvjiem atzina, ka minētais "Konservatīvo" priekšlikums pirmdien nav ticis pārrunāts koalīcijas sanāksmē. Vienlaikus premjers sacīja, ka, viņaprāt, konkurss uz KNAB vadītāja amatu ir noticis.

Premjers apliecināja, ka viņš bija gatavs jau pagājušajā otrdienā valdībā virzīt jautājumu par Straumes atkārtotu iecelšanu amatā un būs gatavs viņu virzīt arī rīt.

Jau vēstīts, ka konkursā uz KNAB vadītāja amatu pieteicās divi pretendenti, bet par uzvarētāju tika atzīts līdzšinējais biroja vadītājs.

Valdība par Straumes iecelšanu amatā bija plānojusi lemt pagājušajā nedēļā, tomēr Tieslietu ministrijas (TM) iebilžu dēļ jautājums no Ministru kabineta darba kārtības tika izņemts.

TM vērsa uzmanību, ka tai nebija iespējas iepazīties ar komisijas veikto pretendenta atbilstības obligātajām amata prasībām un prasībām kvalifikācijā, pieredzē un zināšanās izvērtējumu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!