Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvija un Norvēģija ir cieši partneri ar kopīgu redzējumu par reģiona drošību un labklājību, otrdien tikšanās laikā ar Norvēģijas ārlietu ministri Annikenu Vitfeltu uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Rinkēvičs un Vitfelta 24. maijā tikās Norvēģijas pilsētā Kristiansannā un pārrunāja abu valstu sadarbību starptautiskajās organizācijās, atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju, kā arī aktuālos drošības politikas jautājumus.

Latvija vēlas turpināt aktīvo sadarbību ar Norvēģiju visos līmeņos, atzina Rinkēvičs.

"Latvija ir pateicīga par iniciatīvu piešķirt divpusējos EEZ/Norvēģijas grantu fondus mērķtiecīgam Ukraiņu bēgļu atbalstam. 150 000 eiro tiks piešķirti Latvijā pazīstamajai labdarības organizācijai "Ziedot.lv"," sarunā akcentēja ārlietu ministrs.

"Latvja augsti novērtē Norvēģijas ieguldījumu NATO atturēšanas un aizsardzības pasākumos Baltijas reģionā, tai skaitā dalību NATO Gaisa telpas patrulēšanas operācijā Baltijas valstīs. NATO samitā Madridē mēs ceram sagaidīt lēmumu par pastāvīgas aizsardzības klātbūtnes izveidi Baltijas valstīs, jo esošajā drošības situācijā tā ir kļuvusi par nepieciešamību," sacīja Rinkēvičs.

Ministri pārrunāja arī NATO paplašināšanās jautājumu. "Somija un Zviedrija ir tuvākie un uzticamākie NATO partneri, un tām ir nozīmīga loma stabilitātes nodrošināšanā mūsu reģionā. Ņemot vērā mūsu ģeogrāfisko novietojumu un izcilo līdzšinējo sadarbību, Latvija atbalsta Somijas un Zviedrijas dalību NATO," sacīja Rinkēvičs.

Tikšanās laikā Rinkēvičs ielūdza Norvēģijas ārlietu ministri piedalīties ikgadējā Rīgas konferencē, kas norisināsies šā gada 21.- 22. oktobrī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!