Foto: LETA

Divu nedēļu laikā jārod ilgtermiņa risinājumi Ukrainas bēgļu atbalstam, pauž Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjera birojā portālu "Delfi" informēja, ka ceturtdien, 26. maijā, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadību, Kariņš uzsvēra, ka pēc šonedēļ pieņemtā lēmuma par līdzšinējā atbalsta pagarināšanu par 30 dienām Ukrainas bēgļiem izmitināšanas un ēdināšanas jomā divu nedēļu laikā ir jārod vidēja un ilgtermiņa risinājumi Ukrainas bēgļu atbalstam.

"Būtiski, ka šodien Saeima iekšlietu ministra amatā ir apstiprinājusi Kristapu Eklonu, jo par Ukrainas bēgļu jautājumu atbildīgajai Iekšlietu ministrijai šobrīd priekšā ir ļoti svarīgs uzdevums – divu nedēļu laikā sagatavot un iesniegt valdībā vidēja un ilgtermiņa risinājumus, kā koordinēti tiks sniegts atbalsts Ukrainas bēgļiem dažādās dzīves situācijās," pauda Kariņš.

Ministru prezidents tikšanās laikā uzklausīja pašvaldību pārstāvju informāciju par situāciju ar bēgļu izmitināšanu un ēdināšanu, nepieciešamajiem uzlabojumiem koordinācijā starp valsts atbildīgajām institūcijām un pašvaldībām, kā arī iespējām uzņemt pašvaldībās papildu bēgļus.

Kariņš tikās ar LPS priekšsēdi Gintu Kaminski, LPS priekšsēža vietnieku no valstspilsētām Andri Rāviņu un LPS priekšsēža vietnieku no novadiem Ventu Armandu Kraukli. Tāpat šonedēļ Ministru prezidents aktuālo situāciju bēgļu uzņemšanā pārrunāja ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Kariņš vēl tiksies ar jauno iekšlietu ministru, lai pārrunātu aktuālos uzdevumus un nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvju ierosinājumus.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien, 26. maijā, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem par 30 dienām pagarina iespēju saņemt atbalstu ēdināšanai un izmitināšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!