Foto: Kadrs no video

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 20.jūnijā atkārtoti lēmusi par labu Latvijas Televīzijai (LTV), izskatot tās sūdzību par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) uzlikto administratīvo naudas sodu 4000 eiro apmērā par raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" sižetu, apstiprināja tiesā.

Tiesa lēma atcelt NEPLP pērna gada 17. jūnija lēmumu un izbeigt administratīvā pārkāpuma lietu.

Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā desmit darba dienu laikā no tā paziņošanas.

Iepriekš Rīgas apgabaltiesa atgrieza lietu izskatīšanai pirmās instances tiesā. Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Guntars Stūris toreiz norādīja, ka apelācijas instances koleģiālais lēmums pieņemts triju tiesnešu sastāvā. Viņš skaidroja, ka administratīvo pārkāpumu lietās tie ir reti gadījumi, kad apelācijas instances tiesa nosūta lietu jaunai izskatīšanai pirmās instances tiesā, taču šoreiz tiesas kolēģija izšķīrās par šādu soli, ņemot vērā rezonansi sabiedrībā, ko izraisīja izskanējusī informācija televīzijas raidījumā un saistībā ar to NEPLP uzliktais sods LTV.

Galvenais iemesls esot bijis tāds, ka pirmās instances tiesas tiesneses spriedums nebija pietiekami motivēts, konstatēts, ka tas nav veidots atbilstoši likuma prasībām un tādēļ ir atceļams. Apjomīgā sprieduma motīvu daļa pamatā veidota no citātiem ar atsaucēm uz judikatūru, taču tajā pietrūcis lietā konstatēto faktu vērtējuma. Uz to bija norādīts arī apelācijas sūdzībā.

Jau vēstīts, ka pērn NEPLP lēma piemērot 4000 eiro sodu LTV raidījumam "Aizliegtais paņēmiens" par 29. martā pausto informāciju saistībā ar vakcīnu pret Covid-19 efektivitāti.

LTV sodu pārsūdzēja. Pirmās instances tiesa lēma prasību noraidīt, tikmēr apelācijas tiesa lēma nosūtīt lietu atkārtotai izskatīšanai pirmās instances tiesai.

"Aizliegtā paņēmiena" eksperimentā pārbaudīja antivielas pēc "Pfizer" otrās vakcīnas un "AstraZeneca" pirmās vakcīnas. "Gulbja laboratorijas" pārbaudē tika secināts, ka pēc "AstraZeneca" vakcīnas antivielu ir mazāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!