Foto: LETA

Latvijas un Krievijas valdību parakstīto vienošanos par ekonomisko sadarbību plānots apturēt šā gada 1. augustā, liecina saskaņošanai nodotais Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums.

Minēto vienošanos Latvijas un Krievijas valdības parakstīja 2006. gada 13. oktobrī Maskavā.

Vienošanās paredz Latvijas un Krievijas divpusējo ekonomisko attiecību intensifikāciju dažādos ekonomikas sektoros, tai skaitā investīciju, inovāciju, kā arī enerģētikas, transporta un pierobežas infrastruktūras, sertifikācijas, standartizācijas un metroloģijas, tūrisma un citās jomās, apmaiņu ar speciālistiem, tehnisko personālu un viņu apmācību, dalība izstādēs un citos ekonomiska rakstura pasākumos.

Vienošanās paredz arī attīstīt mazo un vidējo uzņēmumu sadarbību, kā arī sadarbību starp tirdzniecības un rūpniecības kamerām un citām organizācijām.

Tomēr EM uzsver, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir rupjš Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpums, kas ir klajā pretrunā ar Krievijas saistībām. Ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā, Latvijas puse neredz iespēju strādāt ar Krieviju šīs vienošanās ietvaros.

Pēc tam, kad valdība atbalstīs EM sagatavoto dokumentu, Ārlietu ministrija sagatavos un iesniegs paziņojumu Krievijai par vienošanās darbības apturēšanu.

Plānots, ka vienošanās tiks apturēta 1. augustā. EM skaidroja, ka minētais datums izvēlēts, ievērojot noteikumu sagatavošanas un apstiprināšanas procedūras termiņu.

Jau vēstīts, ka ceturto mēnesi turpinās Krievijas iebrukums neatkarīgajā Ukrainā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!