Foto: LETA

Piektdien, 1. jūlijā, uzņēmējs un arhitekts Uldis Pīlēns informēja par paša vadīto biedrību "Apvienotais Latvijas saraksts" un nosauca tās pirmos biedrus, kuru vidū ir arī Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) vadība.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka 10. maijā trīs politisko spēku – Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un Liepājas partijas – pārstāvji paziņoja par pievienošanos tolaik vēl izveides procesā esošajai biedrībai ar pagaidu nosaukumu "Latvijas apvienotais saraksts", kuras viens no dibinātājiem ir Pīlēns.

Toreiz LZP, LRA, Liepājas partija, biedrība "Liepājnieki" un Pīlēns informēja par jaunas politiskas platformas izveidošanu, lai šoruden gaidāmajās Saeimas vēlēšanās startētu no apvienota saraksta.

Savukārt piektdien, 1. jūlijā, notikušajā biedrības dibināšanas preses konferencē tās biedri uzsvēra, ka biedrība "Apvienotais Latvijas saraksts" nav politisks spēks.

Pīlēns starp jaundibinātās biedrības biedriem nosauca LDDK prezidentu Andri Biti, LDDK ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni, kā arī LDDK padomes locekļus Aivu Vīksnu un Andri Kulbergu. Kā biedrības dibinātāji tika nosaukti arī bijušais Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks, Valsts policijas priekšnieka vietnieks ģenerālis Artis Velšs, kā arī bijušais Latvijas Sauszemes spēku komandieris, atvaļinātais pulkvedis Igors Rajevs.

Pīlēns mediju pārstāvjiem uzsvēra, ka biedrība "nav divdesmitgadnieku komanda", bet tajā darbosies pieredzējuši eksperti. Viņš piebilda, ka šodien tikusi nosaukta vien daļa no biedrības biedriem.

Pēc Pīlēna teiktā, "Apvienotais Latvijas saraksts" tika dibināta kā "krīzes menedžmenta biedrība", tā drīzāk darbosies kā domnīca, kuras uzdevums būs palīdzēt tikt galā ar tuvāko gadu izaicinājumiem. Tāpat viņš informēja, ka biedrības darbība būs terminēta, proti, tā darbosies četrus gadus un pēc tam darbību pārtrauks.

Kulbergs pievienošanos biedrībai pamatoja ar faktu, ka pēc 24. februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, viņš sapratis, ka vairs nevar stāvēt malā. Kulbergs pauda pārliecību, ka patlaban politiķu sacītais, ka "atgriezīsimies tur, kur bijām", nav tiesa. "Mēs to nevaram solīt, tas nenotiks," pauda Kulbergs.

Vienlaikus Kulbergs uzsvēra, ka konkrētā biedrība nav politisks spēks. Arī Meņģelsone piebilda, ka, neskatoties uz LDDK pārstāvniecību biedrībā, viņa "Apvienotajā Latvijas sarakstā" iestājusies kā pilsone. Viņa pievienojās sacītajam, ka pēc Krievijas sāktā kara aizvien vairāk domājusi par to, ko viņa kā sabiedrības locekle var sniegt valstij. "Biedrības cilvēkiem nav vienalga, kā valsts attīstīsies," uzsvēra Meņģelsone.

Pīlēns piebilda, ka biedrības statūtos ir rakstīts, ka tajā darbojas arī bezpartejiski biedri. Tajā paša laikā viņš atzina, ka liela daļa biedru ir "ceļā, lai startētu vēlēšanās". Pīlēns nenosauca konkrētus biedrības biedrus, kuri plāno startēt 14. Saeimas vēlēšanās, bet Rajevs jau iepriekš pavēstīja par došanos politikā.

Savukārt Velšs, kurš iepriekš paziņoja par pievienošanos Pīlēna vadītajai biedrībai, atzina, ka viņu iestāties biedrībā mudināja arī fakts, ka "Vienotajā Latvijas sarakstā" darbosies cilvēki, kas nav partiju biedri. Velšs iepriekš pavēstīja, ka viņš kopā ar LZP, LRA un Liepājas Partiju radīs rīcības plānu 14. Saeimai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!