Foto: F64

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) lūgs Daugavpils mēram Andrejam Elksniņam (S) sniegt skaidrojumu par viņa dalību Baltkrievijas neatkarības dienas svinībās, kas norisinājās Daugavpilī, ministrs vēsta tviterī.

Plešs uzsver, ka Krievija ik dienu izmanto Baltkrievijas teritoriju, lai apšaudītu Ukrainu un nonāvētu tās iedzīvotājos. Ar šādiem režīmiem sadarbība nav iespējama, uzsver Plešs, nodēvējot to par draudu nacionālajai drošībai.

Jau vēstīts, ka otrdien Daugavpils viesnīcas "Latgola" restorānā rīkotās Baltkrievijas neatkarības dienas svinības apmeklējis arī Elksniņš, vēsta televīzija "ReTV" un interneta portāls "Chayka".

Pasākums sākās vakarā, un restorānu varēja apmeklēt ne tikai aicinātās personas, kuru vidū bija Elksniņš un Daugavpils pirmais vicemērs Aleksejs Vasiļjevs (LKS), bet arī uzņēmēji un citas personas.

Elksniņš televīzijai "ReTV" un portālam "Chayka" norādīja, ka patlaban Daugavpilī oficiāli darbojas Baltkrievijas diplomātiskā pārstāvniecība, un, neraugoties uz jebkādiem paziņojumiem, tā turpina strādāt.

Par Latvijas amatpersonu rīcību, apmeklējot agresorvalsts rīkotu pasākumu, "ReTV" un portālam "Chayka" viedokli pauda gan Valsts drošības dienests (VDD), gan arī Ārlietu ministrija (ĀM).

VDD norādīja, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Latvijas valsts un pašvaldību amatpersonu piedalīšanās agresorvalsts Krievijas vai tās tuvākās sabiedrotās - Baltkrievijas - rīkotos pasākumos nav atbilstoša Latvijas nacionālās drošības interesēm.

Savukārt ĀM pārstāve Sovlita Martinsone atzīmēja, ka Baltkrievijas ģenerālkonsulātam Daugavpilī nav aizliegts rīkot svinīgus pasākumus, tomēr Latvijas amatpersonām būtu rūpīgi jāizvērtē dalība tajos, ņemot vērā Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko neleģitīmās vēlēšanas, represijas pret pilsonisko sabiedrību, hibrīduzbrukumu Latvijas robežai, kā arī Krievijas īstenoto agresiju Ukrainā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!