Foto: DELFI

Krievijas un Baltkrievijas specdienesti ir īpaši ieinteresēti savervēt tādu Latvijas pašvaldību amatpersonas, kas atrodas austrumu robežas tuvumā un kurās NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros izvietoti sabiedroto valstu spēki, informē Valsts drošības dienests (VDD).

Krieviju un Baltkrieviju vieno skatījums uz NATO kā savu stratēģisko pretinieku, tādēļ šo valstu specdienesti savstarpēji sadarbojas izlūkziņu iegūšanā par alianses dalībvalstīm.

Krievijas un Baltkrievijas specdienesti vienmēr bijuši ieinteresēti savervēt Latvijas valsts un pašvaldību amatpersonas, kuru rīcībā ir valsts noslēpumu saturoša informācija vai citas ierobežotam personu lokam pieejamas ziņas par Latviju un tās sabiedrotajām valstīm, norāda VDD.

VDD veiktā informācijas analīze liecina, ka Krievijas un Baltkrievijas specdienestu interešu lokā pašlaik ir Latvijas un tās sabiedroto valstu atbildes pasākumi Krievijas izvērstajai militārajai agresijai Ukrainā, tostarp militārās kapacitātes palielināšana NATO ārējā pierobežā.

Tāpat nedraudzīgo valstu specdienestus interesē jebkāda informācija par Latvijas pierobežas reģioniem, kas būtu noderīga operacionālo plānu atjaunošanai gadījumam, ja situācija eskalētu līdz plašākam militāram konfliktam.

Ņemot vērā interešu loku, Krievijas un Baltkrievijas specdienesti ir īpaši ieinteresēti savervēt tādu Latvijas pašvaldību amatpersonas, kas atrodas Latvijas austrumu robežas tuvumā un kurās izvietoti sabiedroto valstu spēki.

VDD gan plaši nekomentēja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andreja Elksniņa (S) dalību viesnīcas "Latgola" restorānā rīkotajās Baltkrievijas neatkarības dienas svinībās.

"VDD vērtējumā pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Latvijas valsts un pašvaldību amatpersonu piedalīšanās agresorvalsts Krievijas vai tās tuvākās sabiedrotās Baltkrievijas rīkotos pasākumos nav atbilstoša Latvijas nacionālās drošības interesēm. Šāda rīcība ir pretrunā Latvijas valsts nosodošajai nostājai pret Krievijas īstenotajiem noziegumiem pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem, kā arī neveicina Latvijas sabiedrības vienotību šajos sarežģītajos apstākļos," norādīja dienestā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!