Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Pagaidu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas pilnībā pilda savu funkciju, turklāt robežsargi no pagājušā gada augusta līdz šim brīdim novērsuši aptuveni 6800 personu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot robežu, apmeklējot Valsts robežsardzes objektus Latgalē, norādījis iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP).

Eklons šonedēļ darba vizītē apmeklēja Valsts robežsardzes objektus Latgalē, kā arī Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Krievijas robežu.

"Vizītes laikā, klātienē tiekoties ar dažādu Valsts robežsardzes struktūrvienību pārstāvjiem un iepazīstoties ar viņu darbu un aprīkojumu, guvu pārliecību par mūsu dienestu gatavību nodrošināt kārtību un drošību uz mūsu valsts robežas. Esmu gandarīts par robežsardzes spējām un profesionālo ekipējumu. Ir jāturpina mērķtiecīgs darbs, lai fiziski sagatavotu dienestu, apmācītu jaunos darbiniekus, kā arī attīstītu ekipējumu, kas nepieciešamas ģeopolitisko izaicinājumu pārvarēšanai, lai efektivizētu dienesta darbu," norādījis iekšlietu ministrs.

Tāpat ministrs apmeklēja Robežnieku un Opoļu robežapsardzības nodaļu, kā arī Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Krievijas robežu.

Ministrs pārliecinājās, ka uz robežas ar Baltkrieviju aktīvi norit atmežošanas, mērniecības un būvniecības darbi. Tāpat gūts apstiprinājums, ka pagaidu žogs pilnībā pilda savu funkciju - kalpo kā šķērslis, kas būtiski apgrūtina nelegālo migrantu nokļūšanu Latvijā, jo arī gadījumos, ja kāds nelegāli censtos tikt tam pāri, robežsargi spētu operatīvi reaģēt. Kopš 2021. gada 10. augusta līdz šim novērsti gandrīz 6800 personu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu.

Ministrs tika iepazīstināts ar Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas darbu, kā arī dienestos pieejamo tehniku - helikopteriem, automobiļiem, militāro aprīkojumu.

Ar abiem dienestiem tika pārrunāti to attīstības plāni. Lai spētu operatīvi evakuēt negadījumos cietušos vai iesaistīties ugunsgrēku dzēšanā no gaisa, tika pārrunāta Aviācijas pārvaldes un vairāku atbildīgo ministriju iespējamā savstarpējā sadarbība, kas arī tiks izskatīta.

Kā ziņots, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinātajā nākamo septiņu Austrumu robežas infrastruktūras posmu izbūves cenu aptaujā noskaidrots, ka sešus posmus izbūvēs SIA "Citrus Solutions" un vienu posmu - SIA "VIA".

Kopējā septiņu posmu infrastruktūras izbūves līgumu summa būs 38,7 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!