Foto: Valsts kanceleja

Krievija jau sesto mēnesi turpina brutālo karu pret tās kaimiņvalsti Ukrainu, tāpēc Eiropas Savienības (ES) līmenī ir jālemj par Šengenas tūrisma vīzu izsniegšanas pārtraukšanu Krievijas pilsoņiem, tādējādi pastiprinot pret Krieviju vērstās sankcijas, šādu viedokli piektdien, 12. augustā, pauda ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Pilsrundālē tiekoties ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti.

Tikšanās laikā Latvijas un Lietuvas valdību vadītāji pārrunāja aktuālo enerģētikas un drošības situāciju reģionā, kā arī atbalsta turpināšanu Ukrainai, portālam "Delfi" pavēstīja Valsts kancelejas pārstāvji.

Pārrunājot aktuālo situāciju enerģētikā, Latvijas un Lietuvas premjerministri uzsvēra nepieciešamību stiprināt enerģētisko neatkarību no Krievijas energoresursiem, vienlaikus nodrošinot nepieciešamās dabasgāzes piegādes reģionam gaidāmajā apkures sezonā. To šobrīd nodrošina Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālis un šogad darbību sākušais Polijas un Lietuvas gāzesvadu starpsavienojums (GIPL), bet līdz gada beigām plānots atklāt sašķidrinātās gāzes termināli Paldiskos, Igaunijā.

Krišjānis Kariņš un Ingrīda Šimonīte, pārrunājot drošības situāciju reģionā un Krievijas īstenoto karu Ukrainā, apliecināja abu valstu apņemšanos turpināt atbalsta sniegšanu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju. Tikšanās laikā Latvijas un Lietuvas premjerministri apmeklēja Rundāles pili.

Jau vēstīts, ka iepriekš plānotā neformālā Baltijas premjerministru tikšanās Baltijas Ministru padomes ietvaros nenotika, jo Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) ir inficējusies ar Covid-19.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!