Foto: LETA

Rīgā brīvpusdienas visiem skolēniem plānots saglabāt vēl septembrī, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Iveta Ratinīka (LA).

Iepriekš Rīgas dome jau lēma, ka daļai vecāku par bērna pusdienām izglītības iestādē nāksies piemaksāt 1-2 eiro dienā, kamēr daļai bērnu tiks saglabātas brīvpusdienas.

Ratinīka paskaidroja, ka skolas gaitu sākumā, kad tiek pabeigts komplektēt klases un bērnu vecāki pieņem lēmumus par skolas maiņu, brīvpusdienas visiem tiks saglabātas.

Savukārt no oktobra plānots ieviest līdzmaksājumu vecāko klašu skolēniem, lai segtu ēdināšanas pakalpojumu publiskā iepirkuma rezultātā noteiktās cenas un pašvaldības ēdināšanas dotācijas starpību.

Visu sociāli jutīgo iedzīvotāju kategoriju - mazturīgo, trūcīgo, daudzbērnu ģimeņu bērniem, kā arī bērniem invalīdiem un bāreņiem brīvpusdienas tikšot saglabātas.

Minētais jautājums tiks izskatīts ceturtdien Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta komitejā.

Rīgas domes opozīcijas frakcijas "Saskaņa" deputāti ceturtdien izplatījuši aicinājumu nodrošināt brīvpusdienas visiem Rīgas skolēniem.

"Saskaņa" norāda, ka tuvojošās krīzes apstākļos nav pieļaujama maksas ēdināšanas ieviešana skolās. "Saskaņas" ieskatā Rīgas dome varot un tai esot jāatrod veids, kā saglabāt bezmaksas ēdināšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!