Foto: DELFI
Zivis, kas dzīvo Pārdaugavā esošā pieminekļa kompleksa baseinā, plānots nododot Rīgas Zooloģiskajam dārzam. Šāds lēmums ir saskaņots ar vides ekspertiem, portālam "Delfi" pavēstīja Rīgas domē

Jautājumu par baseinā dzīvojošo zivju likteni, ņemot vērā, ka demontāžas gaitā ūdeni plānots izsūkt, aktualizēja dabas pētnieks, Madonas novada domes deputāts Māris Olte (LRA/LZS).


Konsultējoties ar vides speciālistiem, noskaidrots, ka zivis pārvietot uz citu ūdenstilpi nedrīkst, tādēļ tās nolemts vest uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un nodot dzīvnieku ēdināšanai.

Kā nosaka Zvejniecības likums, vietējo zivju sugu pārvietošanai dabiskajās ūdenstilpēs, kā arī Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos neatkarīgi no īpašuma veida nepieciešams pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" saskaņojums, vēsta aģentūra LETA.

Arī Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi aizliedz pārvietot zivis un vēžus no vienas ūdenstilpes otrā.

Pēc Rīgas mēra Mārtiņa Staķa paustā, eksperti noraidīja iespēju zivis no slēgtas ūdenstilpnes ielaist Mārupītē. Tas varētu radīt apdraudējumu Mārupītes zivju populācijai, izplatot jaunas slimības.

Kā ziņots, otrdien, 23. augustā, sāktie Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžas darbi strauji nesuši redzamu rezultātu – jau tās pašas dienas pēcpusdienā būvniekiem bija izdevies demontēt visus trīs karavīrus, kas atradās atsevišķā skulptūru ansamblī.

Šorīt īsi pēc pulksten 9 pieminekļa kompleksā būvnieki nogāzuši arī sievietes tēla statuju, novēroja aģentūra LETA.

Demontāžas laikā plānots atbrīvoties arī no kompleksa teritorijā esošā baseina.

Pirmdien, 22. augustā, Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange norādīja, ka otrdien teritorijā tiks ievesta smagā tehnika un sāksies sagatavošanās darbi attiecībā pret ūdens atsūknēšanu, skulptūru un obeliska, kā arī pagraba demontāžu.

Kopējās demontāžas izmaksas ar pievienotās vērtības nodokli ir 2 131 899 eiro. No šīs summas aptuveni 18% aizies teritorijas labiekārtošanai, 45% – baseina nojaukšanai un aizbēršanai, 24% – postamentu, tehnisko telpu un pamatu demontāžai un 7% – obeliska un skulptūru demontāžai. Būvlaukuma iekārtošanai un uzturēšanai būs nepieciešami 3% līdzekļu un vēl 3% –inženierkomunikāciju aizsardzībai un pārkārtošanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!