Foto: LETA

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) novembrī dosies 56 izbraukumos, portālu “Delfi” informēja centrā.

Šobrīd ārstniecības iestādēs daudziem pacientiem nepieciešama līdzcilvēku palīdzība, lai ārsti varētu glābt dzīvības, un akūti nepieciešams papildināt O- asinsgrupas krājumus.

VADC donorus turpina gaidīt visās pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā – Sēlpils ielā 9, Merķeļa ielā 11, Hipokrāta ielā 2, Kurzemes filiālē – Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē – Rēzeknes slimnīcā, reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos – Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Savukārt izbraukumi plānoti daudzās vietās Rīgā, Olainē, Bauskā, Lielvārdē, Pļaviņās, Iecavā, Kuldīgā, Limbažos, Siguldā, Smiltenē, Mārupē, Ķekavā, Maltā, Krāslavā, Demenē, Jēkabpilī, Rēzeknē, Preiļos, Malnavā, Rugājos, Ludzā, Cesvainē, Kārsavā, Varakļānos, Lūznavā.

Pilns izbraukumu vietu saraksts pieejams mājaslapā www.donors.lv.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!