Foto: LETA

Daugavā pie Jēkabpils turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās par aptuveni trim centimetriem stundā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Pēdējā diennaktī ūdens līmenis krities par vairāk nekā pusmetru. Kopš sestdienas rīta, kad Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis sasniedza augstāko atzīmi pēdējās desmitgadēs, tas samazinājies par vairāk nekā 1,2 metriem.

Otrdien plkst.5 ūdens līmenis Jēkabpils novērojumu stacijā bija 7,67 metri virs nulles punkta. Augstākais ūdens līmenis - 8,92 metri - tika sasniegts sestdien ap plkst.9, un tas bija tikai piecus centimetrus zemāks par 1981.gada pavasara plūdu rekordu.

LVĢMC gan vēl nav atcēlis sarkano brīdinājumu Jēkabpils novadā, tas pagaidām izsludināts līdz plkst.14 trešdien, 18.janvārī. Pie Pļaviņu ūdenskrātuves joprojām spēkā oranžās pakāpes brīdinājums, pārējā valstī - dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs.

Vižņu masa Jēkabpilī ir gandrīz nekustīga, savukārt pie Zeļķiem un Pļaviņām ir novērota ledus sakustēšanās, tādēļ pēdējā diennaktī turpinājušās ūdens līmeņa svārstības. Otrdienas rītā ūdens līmenis gan pie Zeļķiem, gan pie Pļaviņām saglabājas zemāks par gada sākumā reģistrēto maksimumu.

Daugavā augšpus Jēkabpils vēl turpinās neliels ūdens līmeņa kritums, bet sagaidāms, ka tuvākajās dienās ūdens līmenis sāks paaugstināties, jo gaidāmi nokrišņi un gaisa temperatūra nedēļas vidū Daugavas augštecē pakāpsies līdz +6 grādiem.

Daudzviet Latvijā applūdušas upju palienes, vairākās Kurzemes upēs ūdens līmenis patlaban ir augstākais pēdējā gada laikā - kopš plūdiem 2022.gada janvārī un februārī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!