Foto: Unsplash

Sestdien AS "Sadales tīkls" novērsis 23 vidēja sprieguma un 74 zemsprieguma spēcīgā vēja radītos bojājumus. Šobrīd elektroapgāde atjaunota visiem klientiem, "Delfi" uzzināja uzņēmumā.

"Sadales tīkls" strādāja pastiprinātā režīmā. Bojājumus elektrotīklā galvenokārt radīja gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, bojāti balsti un citi elektrotīkla elementi. Savukārt bojājumu novēršanu apgrūtināja spēcīgā snigšana un slidenie ceļi, kas ietekmē brigāžu pārvietošanās ātrumu un piekļūšanu bojājumu vietām. Kopumā pie bojājumu novēršanas strādāja 39 brigādes.

"Sadales tīkls" atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari vai zemē redzami pārrauti elektrolīniju vadi. Par šādām bīstamām situācijām jāziņo “Sadales tīklam”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot 112.

Bojājumus elektrotīklā var pieteikt arī "Sadales tīkla" mājaslapā sadalestikls.lv – sadaļā "Pieteikt bojājumu". Informācija par aktuālo atslēgumu situāciju pieejama "Sadales tīkla" mājaslapā.

Uzņēmums seko līdzi meteorologu prognozēm un situācijai elektrotīklā. Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai, valstī arī svētdien turpināsies stipra snigšana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!