Foto: LETA

Mūsdienīgas ieroču sistēmas stiprina noturību pret apdraudējumiem, tomēr galvenais un izšķirošais aspekts ir un paliek cilvēku apņēmība rīkoties un aizstāvēt savu valsti, trešdien Rīgā NATO Noturības simpozija "Noturība satricinājumu laikmetā" laikā atzina aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Uzrunājot simpozija dalībniekus, ministre norādīja, ka nacionālā un kolektīvā noturība pret apdraudējumiem ir viens no militārās aizsardzības stūrakmeņiem.

"Pašreizējos drošības apstākļos kritiski svarīgi noturību pret dažāda veida apdraudējumiem apzināties kā visas sabiedrības kolektīvo un katra indivīda individuālo atbildību NATO atturēšanai un aizsardzībai," teica Mūrniece.

Sabiedrības noturība pret dažāda veida draudiem sākotnēji rodas cilvēku prātos un sirdīs un tikai pēc tam seko aktīva rīcība, uzsvēra ministre. Pēc viņas teiktā, Ukrainas bruņotie spēki un Ukrainas iedzīvotāji ir piemērs tam, cik būtiska ir psiholoģiskā noturība – ticība saviem spēkiem un vienotam mērķim aizstāvēt savu valsti.

"Mums ir jāmācās no Ukrainas un jāturpina stiprināt mūsu nacionālās un kolektīvās noturības spējas," teica Mūrniece.

Lai sekmētu visas sabiedrības gatavību dažādām krīzēm un apdraudējumiem, arī militāriem, viena no Latvijas prioritātēm esot visaptverošas valsts aizsardzības ieviešana. Tāpat Latvija turpinās stiprināt sabiedrības psiholoģisko noturību un gatavību aizstāvēt savu valsti pret jebkādiem potenciālajiem apdraudējumiem, norādīja Mūrniece.

Jau ziņots, ka šī gada NATO Noturības simpozijs Rīgā pulcē vairāk nekā 250 NATO dalībvalstu un partneru civilās un militārās nozares līderus, politikas veidotājus un ekspertus, lai runātu par noturību kā katras valsts atbildību un alianses kolektīvo apņemšanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!