Foto: DELFI

Mediķu protesta akcijā ceturtdien, 11.maijā, pie Saeimas varētu pulcēties ap 400 dalībnieku, pavēstīja Latvijas Jauno ārstu asociācijas prezidents Artūrs Šilovs.

Pēc viņa paustā, ierobežojumi nosaka, ka šādam cilvēku skaitam ir atļauts pulcēties pie Saeimas ēkas, tomēr viņš neizslēdz, ka protestējošo skaits varētu būt arī lielāks.

Protesta laikā veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība netiks ietekmēta. Šilovs informēja, ka ar slimnīcām esot panākta vienošanās, ka tiem cilvēkiem, kuriem ir iespēja pielāgot savu darba laiku, uz vienu divām stundām netiek aizliegts piedalīties akcijā pie nosacījuma, ka netiks ietekmēta pakalpojumu pieejamība.

"Mēs redzam, ka pēc Covid-19 pandēmijas un visiem šiem gadiem, kā arī, ņemot vērā, ka šobrīd nekas nav mainījies, rindas [uz ārstniecības pakalpojumiem] vienmēr ir bijušas garas. Būtu diezgan neētiski pret pacientu, ja mēs vēl ierobežosim visu," uzskata Šilovs.

Kā vēstīts, vairākas Latvijas pacientu organizācijas un medicīnas darbiniekus pārstāvošās asociācijas ir nosūtījušas atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, pieprasot iepriekš uzņemto saistību un solījumu izpildi attiecībā uz veselības aprūpes finansējumu, informēja Latvijas Jauno ārstu asociācija.

Lai prasītu politiķu atbildību par uzņemtajām saistībām, organizācijas apliecina gatavību pulcēt nozares darbiniekus un pacientus plānotajā 11. maija protesta akcijā.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece uzsvēra, ka gadījumā, ja valdība viņus nesadzirdēs un ja nākamā gada budžetā faktiskā un reālā nauda veselības aprūpes budžetam būs mazāka, tad rudenī tiks rīkots plašāka mēroga streiks.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!