Foto: LETA
Rīgas vietām veidojas atkala – sasalstoša lietus radīts apledojums, tādēļ galvaspilsētas ietves un brauktuves tiek pastiprināti kaisītas ar pretslīdes materiāliem. Rīgas pašvaldība atkalas laikā īpaši aicina uzmanīties vecāka gadagājuma cilvēkus un bez īpašas vajadzības nedoties ārpus mājām.

Atkala ir bīstama dabas parādība, tāpēc laikā gan gājējiem, gan autovadītājiem jābūt ļoti piesardzīgiem, jo ledus kārta uz ietvēm un brauktuvēm veidojas strauji, un, turpinoties lietum, arvien no jauna.

Pašvaldības ietvju uzturētāji pirmdienas rītā jau veikuši ietvju kaisīšanu ar smilts un sāls maisījumu pilsētas centrā, kur ir lielākā gājēju plūsma. Tuvākajā laikā tiks veikta atkārtota kaisīšana, kā arī turpinās ietvju kaisīšana ārpus pilsētas centra.

Pašvaldība norāda, ka teritorijas uzturēšanas noteikumi Rīgā ļauj atkalas laikā izņēmuma kārtā ietvju kaisīšanai izmantot tīru sāli, lai uz ietvēm iedzīvotājiem būtu drošāk pārvietoties. Tomēr jārēķinās, ka arī tīrs sāls apledojuma veidošanos pilnībā novērst nevar.

Ielu uzturētāji turpina veikt brauktuvju un ietvju kopšanas darbus atbilstoši laikapstākļiem. Brauktuvju uzturētāji veikuši brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiālu, lai mazinātu bīstamu situāciju veidošanos pilsētas ielās. Tomēr pašvaldība autovadītājus aicina būt īpaši uzmanīgiem trešās kategorijas ielās, kur var veidoties apledojums. Nepieciešamības gadījuma šīs kategorijas ielās brauktuvju kaisīšanu veiks ar smiltīm.

Jau vēstīts, ka atkala pirmdien veidosies daudzviet Latvijā. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) saistībā ar laikapstākļiem izsludinājis dzelteno brīdinājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!