Foto: LETA

Rīgas domes vadībai nav informācijas par to, vai šorīt aizturēts Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs, pirmdien žurnālistiem apgalvoja Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV).

Tomēr Jāņa Vaivoda vietā par departamenta pienākumu izpildītāju iecelta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa.

Ķirsis informēja, ka viņa birojs pirmdien sazinājies ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), lai noskaidrotu situāciju saistībā ar procesuālajām darbībām departamentā.

KNAB neesot sniedzis informāciju ne par iemeslu, kādēļ veiktas procesuālās darbības, ne par ierosināto kriminālprocesu, ne iespējamo Vaivoda aizturēšanu, ne arī to, cik ilgi Vaivods nevarēs pildīt darba pienākumus.

Šādas informācijas neesot arī galvaspilsētas izpilddirektoram Jānim Langem.

Foto: LETA

Kā paskaidroja Ķirsis, Reveliņa iecelta par departamenta direktora pienākumu izpildītāju, lai nodrošinātu departamenta darba nepārtrauktību.

Kā ziņots, KNAB janvārī sāktā kriminālprocesā pirmdien veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, noskaidroja aģentūra LETA.

LETA novēroja, ka pirmdienas rītā Rīgā, Ģertrūdes ielā, Ārtelpas un mobilitātes departamenta telpās notika izmeklēšanas darbības. KNAB darbinieki bija redzami ēkas stāvā, kurā atrodas departamenta vadība, tostarp departamenta priekšnieka pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Visu pirmdienas rītu aģentūrai LETA ar Vaivodu nav izdevies sazināties, jo viņa tālrunis ir izslēgts.

Neminot notikuma vietu, KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka pirmdien veica kriminālprocesuālās darbības 8. janvārī sāktā kriminālprocesā.

KNAB izmeklēšana pašlaik ir tās aktīvākajā fāzē, un plašākas informācijas atklāšana var kaitēt pierādījumu iegūšanai un nostiprināšanai. KNAB informēšot sabiedrību par kriminālprocesu, tostarp iesaistīto personu skaitu un izmeklētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kad būs pieņemti procesuālie lēmumi un iegūts pietiekams pierādījumu apjoms.

Atbildot uz aģentūras LETA jautājumu, KNAB noliedza, ka pirmdien veiktās darbības būtu saistītas ar pērnā gada nogalē noslēgto pārbaudi par Satiksmes departamenta organizētajiem un veiktajiem Rīgas ielu remontdarbiem.

Vēl šā gada janvārī Rīgas domes deputāts Valdis Gavars (NA/LRA) vērsās KNAB par 2019. gadā pašvaldības izsludināto ielu uzturēšanas pakalpojuma iepirkumu. Viņam bija radušās aizdomas par iespējamu korupciju konkursā par "Transporta būvju ikdienas uzturēšana no 2019. gada līdz 2024. gadam Rīgā".

Kā teica Gavars, viņam nav plašākas informācijas, vai šodienas notikumi Ārtelpas un mobilitātes departamentā ir saistīti ar viņa iesniegumu. Turklāt KNAB deputātu informējis, ka viņa iesniegums par ielu uzturēšanas pakalpojumu iepirkumu nosūtīts izvērtēšanai citai iestādei.

Arī KNAB apstiprināja, ka birojs nekonstatēja Rīgas domes deputāta iesniegumā ziņas, kas liecinātu par koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem. 29. janvārī KNAB atbilstoši kompetencei iesniegumu pārsūtīja Konkurences padomei un Iepirkumu uzraudzības birojam.

Savukārt pirms dažām nedēļām Rīgas domē tika sākta iepirkuma procedūra par analoģiska pakalpojuma nodrošināšanu jaunajam periodam - no 2024. gada līdz 2029. gadam. Paredzēts slēgt vairākus līgumus par kopējo summu līdz 210 miljoniem eiro.

2023.gadā gadā tika sākta Rīgas domes Satiksmes departamenta reorganizācija, pārveidojot to par Ārtelpas un mobilitātes departamentu. Sākotnēji reorganizācija bija plānota līdz pagājušā gada 1.septembrim, bet pēc Rīgas mēra Viļņa Ķirša (JV) un frakcijas "Jaunā vienotība" ierosinājuma tika nolemts to īstenot ilgākā laikā.

Plānots, ka reorganizācijas tiks noslēgta 2025. gada 1. septembrī.

LETA iepriekš ziņoja, ka KNAB resoriskajā pārbaudē nav konstatējis pārkāpumus Rīgas domes kādreizējā Satiksmes departamenta darbībā, organizējot ielu seguma remontdarbus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!